Вчені довели, що аеробіка стимулює розумові здібності

Автор: Турій Роман

26 Aug, 2014 15:10

Поділитись публікацією
Вчені довели, що аеробіка стимулює розумові здібності

 Канадські вчені довели, аеробіка корисна не тільки для тіла. Регулярні заняття фітнесом сприяють поліпшенню функціонування мозку.

У всіх слово «аеробіка» викликає тільки одну асоціацію – красиве підтягнуте тіло. За порцією краси і здоров’я в спортзали приходять і молоді, і зрілі люди. І, дійсно, регулярні заняття спортом можуть допомогти зберегти молодість і красу тіла, зміцнити серцево-судинну систему, передає percare.

Але, як довели вчені, аеробіка корисна не тільки для тіла. Як виявилося, вона приносить найбільшу користь саме зрілим і літнім людям, так як не тільки покращує фізичний стан, а й позитивно впливає на розумову діяльність.

Канадські вчені знайшли прямий взаємозв’язок зв’язку між регулярним фітнесом і поліпшенням функціонування мозку у літніх людей.
В експерименті брали участь дві групи учасників: 30 молодих людей у віці 18-30 і 54 літні людини у віці 55-75. Після регулярних занять спортом і у першій, і у другої групи зазначили хорошу фізичну форму, а також підвищення розумових здібностей у літніх людей.

Клодін Готьє, керівник групи вчених, стверджує, що нічого дивного в цьому немає, тому що судини з віком теж старіють і не можуть в повному обсязі забезпечувати хорошу циркуляцію крові, тому мозок і погано функціонує. Якщо ж повернути судинам колишню молодість за допомогою фізичних вправ, то мозок отримує потрібну кількість крові і кисню, а, отже, функціонує краще.