Вчені придумали, як зробити тістечка та піцу більш корисними

Автор: Костинюк Олександр

30 Nov, 2022 14:08

Поділитись публікацією
Вчені придумали, як зробити тістечка та піцу більш корисними

Додавання корисної для травлення клітковини без шкоди для привабливості страви незабаром може стати набагато простіше. Вчені розробили волокно, яке може зробити будь-яку страву корисною.

Як повідомляє Science Alert, вчені з Університету RMIT в Австралії розробили продукт з модифікованого крохмалю, який можна додавати в їжу без впливу на смак, колір або текстуру, пише “Галка” з посиланням на УНІАН.

Він виготовляється з природних крохмалів, зокрема пшениці, кукурудзи та маніоку. Як і справжня клітковина, він не піддається переварюванню в кишечнику людини, дозволяючи мікроорганізмам покращувати процес травлення.

Як повідомляється, нове волокно можна додавати до продуктів з низьким вмістом клітковини, таких як тістечка та піца, щоб зробити їх здоровішими. Також його можна додавати в продукти з низьким вмістом калорій або низьким глікемічним індексом, що важливо для діабетиків.

“Наш продукт навіть не помітний після додавання. Це схоже на те, як батьки ховають овочі в дитячу їжу, щоб зробити її більш поживною”, – пояснює технолог харчових продуктів, доцент з Університету RMIT.

Клітковина – це харчові волокна, які переробляються корисною мікрофлорою кишківника. За рахунок ферментації бактерії отримують енергію для розмноження і побудови нових клітин. Вона є необхідним компонентом їжі, разом з білками, жирами і вуглеводами. 

Користь клітковини

  • Клітковина регулює перистальтику кишківника;
  • Вона знижує рівень холестерину в крові;
  • Зв’язує жовчні кислоти;
  • Трохи знижує рівень цукру в крові;
  • Клітковина нормалізує мікрофлору кишківника і проявляє пребіотичну дію.