Вчені створили першого чотирилапого робота, здатного самостійно бігати і одночасно стрибати (ВІДЕО)

Автор: Вадим Войтик

30 May, 2015 17:01

Поділитись публікацією
Вчені створили першого чотирилапого робота, здатного самостійно бігати і одночасно стрибати (ВІДЕО)

Дослідники з Массачусетського технологічного інституту навчили чотириногого робота під кодовим ім’ям Cheetah самостійно стрибати через бар’єри на бігу.

Як нагадує Дзеркало тижня з посиланням на The Verge, Cheetah в перекладі з англійської означає “гепард”. Удосконалена ними версія Cheetah здатна розпізнавати і долати перешкоди заввишки до 40 сантиметрів.

Робот визначає присутність бар’єрів за допомогою лідара — лазерного радара, аналогічного тим, які встановлюються в сучасні безпілотні автомобілі. За дії Cheetah відповідають три алгоритми. Перший визначає перешкоду і оцінює її висоту, а також відстань до нього. Другий вирішує, де повинен знаходитися Cheetah на початку стрибка, і коригує рух робота, щоб він встиг зайняти потрібну позицію. Третій алгоритм вираховує, з якою силою потрібно стрибнути, щоб впоратися із завданням.

За заявою творців, Cheetah став першим чотирилапим роботом, здатним самостійно бігати і одночасно стрибати.

Раніше алгоритми Cheetah були оптимізовані так, щоб машина могла самостійно розвивати швидкість, що перевищує швидкість легкоатлета Усейна Болта, який вважається найшвидшим бігуном в світі. У 2009 році Болт поставив світовий рекорд на дистанції 100 метрів. Його пікова швидкість під час випробування становила 44,7 кілометра в годину.

Cheetah ж навчився пересуватися зі швидкістю 45 кілометрів на годину (у справжніх гепардів цей показник може досягати 112-120 кілометрів на годину). За проект відповідає компанія Boston Dynamics, яку в грудні 2013 року купив Google. Спочатку гроші на розробку Cheetah виділило агентство перспективних досліджень DARPA при Пентагоні.