Вчені виявили у Нью-Йорку щурів, заражених COVID-19

Автор: Вадим Войтик

12 Mar, 2023 17:34

Поділитись публікацією
Вчені виявили у Нью-Йорку щурів, заражених COVID-19

Нове дослідження показало, що дикі щури Нью-Йорка, які живуть у каналізації та підземці, не мають імунітету до COVID-19. 

У них виявили вірус SARS-CoV-2, зокрема штами Альфа, Дельта та Омікрон, йдеться у журналі Американської академії мікробіології, пише УП

“Наші результати наголошують на необхідності подальшого моніторингу SARS-CoV-2 у міських популяціях щурів та оцінки потенційного ризику вторинної передачі зоонозів від цих популяцій щурів назад до людей“, – пишуть автори дослідження.

Щури широко поширені в міських громадах Сполучених Штатів. Наприклад, тільки в Нью-Йорку проживає приблизно вісім мільйонів диких щурів. 

Команда встановила дві пастки поблизу місць навколо каналізаційних систем і зловила 79 щурів із трьох місць у міських парках та навколо них у Брукліні восени 2021 року.

13 щурів (тобто 16%) дали позитивний результат на COVID-19.

Центри з контролю та профілактики захворювань США стверджують, що ризик передачі COVID-19 людям від тварин не великий. Але результати цього дослідження наголошують на необхідності контролю над ситуацією.

Загалом наша робота в цьому просторі показує, що тварини можуть відігравати певну роль у пандеміях, які впливають на людей, і важливо, щоб ми продовжували покращувати наше розуміння, щоб ми могли захистити здоров’я людей і тварин”, – сказав дослідник доктор Ван.