Вчені знайшли нові сліди життя на Марсі (ФОТО)

Автор: Костинюк Олександр

02 Тра, 2020 14:32

Вчені знайшли нові сліди життя на Марсі (ФОТО)

У марсіанському метеориті Allan Hills 84001, знайденому в 1984 році в Антарктиді, знайшли стародавні азотовмісні органічні молекули.

Про це першого травня пише N+1 із посиланням на Nature Communications, передає “Кореспондент.нет”.

Це означає, що на ранньому Марсі існувала органіка, занесена метеоритами або ж сформована безпосередньо на планеті.

Досі в марсіанських метеоритах не намагалися знайти азотистих сполук. Їх пошук не проводився через технічні складнощі: вважалося, що неможливо досягти необхідної чистоти експерименту, оскільки метеорити неминуче забруднені органікою земного походження.

Мізухо Койке з Інституту космосу й астронавтики JAXA та її колеги розробили новий метод аналізу, який дозволив знайти в метеориті азотовмісні сполуки.

Allan Hills 84001 містить помаранчеві дрібнозернисті утворення карбонатних мінералів, що випали в осад з навколоповерхневих марсіанських вод приблизно 3,9-4,04 мільярди років тому.

Використовуючи срібну двосторонню липку стрічку, вчені витягли кілька зерен таких мінералів розміром близько 50 мікрометрів і опромінили отримані зразки рентгенівськими променями, провівши аналіз методом XANES – спектроскопії навколопорогової структури спектра рентгенівського поглинання, яка допомагає визначати речовини, вимірюючи енергію, з якою вони поглинають випромінювання.

Щоб виключити забруднення зразків земними речовинами, всі експерименти проводилися в чистій лабораторії. У результаті в карбонатних зернах дійсно був виявлений азот, що входить до складу органічних молекул. Автори статті вважають, що ці речовини, найімовірніше, сформувалися на Марсі або були занесені на поверхню планети метеоритами.

Однак, незалежно від їх походження, сама присутність азотовмісної органіки на Марсі Нойського періоду говорить про важливість вивчення азотного циклу на цій планеті.

Якщо органічна матерія в значній кількості і різноманітності сформувалася або була занесена на Марс та збереглася в його приповерхневих шарах протягом геологічних епох, ця матерія мала шанс розвинутися в більш складні форми.

Наблизитися до розуміння цього процесу допоможуть подальші ретельні дослідження марсіанських метеоритів, а також місії, що передбачають забір зразків ґрунту на Марсі і його супутниках.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...