Вчені знайшли заміну сучасним знеболювальним засобам

Автор: Вадим Войтик

30 Nov, 2014 14:04

Вчені знайшли заміну сучасним знеболювальним засобам

Дослідники з Сент-Луїиського університету в штаті Міссурі знайшли новий спосіб “відключення” болю, який може призвести до появи лікарських препаратів, що не викликають звикання.

Сучасні методи придушення викликають нестерпний побічний ефект, погіршують якість життя і не повністю прибирають біль, пише Дзеркало тижня з посиланням на Daily Mail, грунтуючись на результати медичних досліджень, опублікованих в журналі Brain.

Як зазначається, новий метод не викликає звикання і характеризується хорошою переносимістю на відміну від інших болезаспокійливих препаратів. У майбутньому він має допомогти людям, які зазнають хронічне відчуття дискомфорту.

У ході експериментів вчені виявили, що больовими відчуттями у гризунів можна управляти через стимуляцію рецептора A3 з допомогою аденозину (стимулятор природного походження) або синтетичних сполук, причому без побічних ефектів для організму. Тестування проходило на гризунах з хронічним нейропатичним болем, що виник в результаті пошкодження їх нервової системи.

Таким чином, вчені прийшли до висновку, що знеболювальний ефект аденозину може забезпечити прорив в лікуванні хронічного болю. Хімічний препарат розглядається як протизапальний і протипухлинного агента.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry