Вчителів хочуть зобов’язати отримувати ліцензію для роботи в школі

Автор: Людмила Баран

26 Sep, 2014 10:42

Вчителів хочуть зобов’язати отримувати ліцензію для роботи в школі

В Україні необхідно запровадити ліцензування педагогічної діяльності. Таку думку висловив директор Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Ігор Лікарчук.

Читайте також: Лікарчук запропонував встановити пікантний пам’ятник біля кабінетів директорів дитсадків та шкіл (ФОТО)

“Тобто кожен, у кого є вища педагогічна освіта і бажання працювати в будь-якому навчальному закладі, повинен отримати ліцензію”, – пояснює він свою ініціативу у статті для ZN.UA.

Видачею ліцензій, за його словами, повинні займатися незалежні атестаційні комісії, без будь-якої участі в них чиновництва або керівників навчальних закладів. Отримання ліцензії повинно супроводжуватися складанням фахових екзаменів та випробувальними тренінгами, які дали б підстави для об’єктивного оцінювання придатності тієї або іншої особи до педагогічної діяльності, наявності у неї необхідних знань, умінь і навичок.

Отримання ліцензії потрібно зробити обов’язковою умовою як для випускників вищих навчальних закладів, які не мають педагогічного стажу, так і для тих, хто працює вже не перший рік, вважає Лікарчук.

“Для останніх необхідно ввести практику підтвердження ліцензії кожні чотири-п’ять років, скасувавши нинішню атестацію. Якщо ліцензію не підтвердив, про продовження педагогічної діяльності не може бути й мови, незважаючи на будь-які заслуги, звання, нагороди тощо”, – каже він.

“Чи можна вибудувати таку систему в Україні? Звичайно, можна. Такі системи успішно працюють у багатьох країнах світу. Було б бажання і політична воля”, – резюмує директор УЦОЯО.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry