Вчився методик малотравматичного лікування хребта: франківський нейрохірург переймав досвід у Кореї (ФОТО)

Автор: Застава Максим

12 Лют, 2024 13:04

Поділитись публікацією
Вчився методик малотравматичного лікування хребта: франківський нейрохірург переймав досвід у Кореї (ФОТО)

Завідувач відділення нейрохірургії хребта і спинного мозку в обласній клінічній лікарні Сергій Балан повернувся з Південної Кореї, де вивчав методики ендоскопічних втручань.

Читайте також: В обласній лікарні побільшало пацієнтів з переломом хребта. Все через городньо-польові роботи (ФОТО)

Упродовж двох тижнів франківський нейрохірург опановував досвід професора Ліма у Сеулі та доктора Сона в Бусані, пише “Галка” з посиланням на обласну клінічну лікарню.

“Ці дві методики дають можливість малотравматично лікувати найпоширеніші захворювання хребта: грижі між хребцем з дисків, стенози хребетного каналу, нестабільність хребців, спонділолістези тощо”, – йдеться у повідомленні.

Балан зазначає, що ендоскопічні втручання на хребті в обласній клінічній лікарні проводять з 2018 року. За минулий рік тут провели 63 ендоскопічні операції.

“Наразі кожен тиждень робимо від двох до чотирьох ендоскопічних втручань”, – зазначає лікар.

Він відзначає переваги таких методик, зокрема, меншу травматичність та збереження анатомічних структур, коротший період реабілітації, краще самопочуття пацієнта, особливо в ранній післяопераційний період, зменшення кількості післяопераційних ускладнень, скорочення часу перебування в стаціонарі.