На ринку цифрових послуг представлені різні види хостингу, які мають ряд переважних аспектів або недоліків, підходять для представників малого, середнього та великого бізнесу.
Сьогодні мова піде про VPS хостинг. Фахівці хостинг-провайдера Cityhost.ua розкажуть про особливості цього виду хостингу, його переваги та недоліки.
Які види хостингу існують
На сьогоднішній день найпоширеніші види хостингу такі:
- Виділений сервер. Клієнту відводиться окремий серверний блок, місце в стійці, підключення до мережі, енергоживлення і за додаткову плату допомогу в адмініструванні сервера. Користувач отримує вибір конфігурації при замовленні, а потім встановлює операційну систему та програмне забезпечення.
- Віртуальний хостинг. Простір, де зберігаються сайти та відповідні відомості всіх клієнтів. Для кожного клієнта передбачений окремий, заздалегідь обумовлений обсяг пам’яті і показників за технічними характеристиками, в тому числі і продуктивності. Виходити за межі своїх технічних показників і домовленостей заборонено, оскільки робота сервера може бути порушена.
- VPS хостинг. Оптимальний варіант для середнього бізнесу або порталів з високою активністю. VPS – це щось середнє між виділеним сервером і віртуальним хостингом. Будь-який стаціонарний сервер можна розділити на кілька незалежних віртуальних, які будуть повноцінно працювати на потрібній потужності/активності. VPS і VDS нічим не відрізняються один від одного. Це різні назви однієї і теж послуги.
Як приклад розглянемо послугу оренди VDS від Cityhost.ua. Сервера на яких створюються VDS розміщені в Україні та Німеччині, в дата-центрах рівня Tier3 і вище. Всі кореневі сервери на яких створені віртуальні мають постійну систему моніторингу, а також підключені до широких каналів Інтернету. Сервери працюють незалежно один від одного і гарантують високу продуктивність кожного VDS окремо.
Також одна з переваг Cityhost в тому, що клієнт може задавати індивідуальні налаштування і конфігурацію в залежності від власних уподобань, потреб в пам’яті і потужності, активності ЦА.
Переваги та недоліки VPS хостингу
Вибираючи з видів хостингу, важливо розуміти переваги і недоліки кожного типу, щоб вкладення в оренду були виправданими, а робота ефективною. Основні переваги VPS в наступному:
- Гнучкість налаштувань. Це ключова перевага, оскільки орендар отримує root-доступ до сервера і його налаштувань. По суті, кожен клієнт отримує повноцінну копію машини, яку можна «забити» програмами і налаштуваннями на будь-який смак, і особливих обмежень по ОС і ПЗ не передбачено, а головна вимога – поміщатися в ресурс пам’яті і процесора. Віртуальний виділений сервер дає право: встановлювати/змінювати ПО, видаляти непотрібні системні файли, контроль над усіма процесами, запущеними на VPS, FTP-сервер, SSH-доступ і власна база даних, можливість масштабувати діяльність, миттєво завантажувати софт.
- Стабільність роботи. Користуючись загальними каналами, ви будете залежати від роботи суміжних підприємств, які також орендують цей хостинг, відповідно, надійність сервера, його потужність і ефективність під питанням. В VPS ситуація зворотна: ви володієте всім віртуальним простором і не залежитеме від сусідів. В такому випадку не відбудеться краху всього сервера з тієї причини, що суміжні компанії порушують рамки виділеного ресурсу. Вся відповідальність і потужність виключно в ваших руках.
- Швидка робота. В VPS вам дається обумовлена кількість пам’яті, яку ви витрачаєте на власний розсуд. У звичайному хостингу є великий мінус – популярні сайти вантажаться максимально довго і туго, оскільки пам’ять розподіляється і потужність падає. В VPS ця проблема вирішена.
- IP-адреса. Стандартно виділяється одна персональний IP-адреса для кожного VPS, але при необхідності можуть додати ще 1-2 нові IP-адреси.
- Резервне копіювання. Резервне копіювання тягне пам’ять і в більшості випадків коштує грошей, але ж дані і інформація – запорука успішного цифрового бізнесу. Завдяки резервному копіюванню можна вберегти сервери, файли і програми від знищення. Всі клієнти Cityhost отримують 50ГБ місця для зберігання копій на сторонньому сервері безкоштовно.
Незважаючи на широкий перелік переважних сторін, є у VPS і кілька недоліків:
- Вартість. Ціна вище, ніж у звичайного хостингу, але менше, ніж у виділеного сервера. Функціонал повністю відповідає ціні, і питання тільки в доцільності використання того чи іншого виду хостингу.
- Адміністрування. Без навичок профільного адміністрування клієнтові доведеться дуже складно, і є два способи вирішення цієї проблеми: наймати в свій штат кваліфікованого співробітника або скористатися послугами, які надає хостинг компанії.
Якщо компанія тільки починає свою діяльність і не веде масштабних проектів, то звичайного віртуального хостингу буде цілком достатньо. При розширенні проекту і збільшення вимог до ресурсів – вибирайте VPS хостинг, а після і фізичний сервер в оренду.