VDS-сервера – переваги і недоліки послуги

04 Aug, 2021 12:00

VDS-сервера – переваги і недоліки послуги

На ринку цифрових послуг представлені різні види хостингу, які мають ряд переважних аспектів або недоліків, підходять для представників малого, середнього та великого бізнесу.

Сьогодні мова піде про VPS хостинг. Фахівці хостинг-провайдера Cityhost.ua розкажуть про особливості цього виду хостингу, його переваги та недоліки.

Які види хостингу існують

На сьогоднішній день найпоширеніші види хостингу такі:

 1. Виділений сервер. Клієнту відводиться окремий серверний блок, місце в стійці, підключення до мережі, енергоживлення і за додаткову плату допомогу в адмініструванні сервера. Користувач отримує вибір конфігурації при замовленні, а потім встановлює операційну систему та програмне забезпечення.
 2. Віртуальний хостинг. Простір, де зберігаються сайти та відповідні відомості всіх клієнтів. Для кожного клієнта передбачений окремий, заздалегідь обумовлений обсяг пам’яті і показників за технічними характеристиками, в тому числі і продуктивності. Виходити за межі своїх технічних показників і домовленостей заборонено, оскільки робота сервера може бути порушена.
 3. VPS хостинг. Оптимальний варіант для середнього бізнесу або порталів з високою активністю. VPS – це щось середнє між виділеним сервером і віртуальним хостингом. Будь-який стаціонарний сервер можна розділити на кілька незалежних віртуальних, які будуть повноцінно працювати на потрібній потужності/активності. VPS і VDS нічим не відрізняються один від одного. Це різні назви однієї і теж послуги.

Як приклад розглянемо послугу оренди VDS від Cityhost.ua. Сервера на яких створюються VDS розміщені в Україні та Німеччині, в дата-центрах рівня Tier3 і вище. Всі кореневі сервери на яких створені віртуальні мають постійну систему моніторингу, а також підключені до широких каналів Інтернету. Сервери працюють незалежно один від одного і гарантують високу продуктивність кожного VDS окремо.

Також одна з переваг Cityhost в тому, що клієнт може задавати індивідуальні налаштування і конфігурацію в залежності від власних уподобань, потреб в пам’яті і потужності, активності ЦА.

Переваги та недоліки VPS хостингу

Вибираючи з видів хостингу, важливо розуміти переваги і недоліки кожного типу, щоб вкладення в оренду були виправданими, а робота ефективною. Основні переваги VPS в наступному:

 • Гнучкість налаштувань. Це ключова перевага, оскільки орендар отримує root-доступ до сервера і його налаштувань. По суті, кожен клієнт отримує повноцінну копію машини, яку можна «забити» програмами і налаштуваннями на будь-який смак, і особливих обмежень по ОС і ПЗ не передбачено, а головна вимога – поміщатися в ресурс пам’яті і процесора. Віртуальний виділений сервер дає право: встановлювати/змінювати ПО, видаляти непотрібні системні файли, контроль над усіма процесами, запущеними на VPS, FTP-сервер, SSH-доступ і власна база даних, можливість масштабувати діяльність, миттєво завантажувати софт.
 • Стабільність роботи. Користуючись загальними каналами, ви будете залежати від роботи суміжних підприємств, які також орендують цей хостинг, відповідно, надійність сервера, його потужність і ефективність під питанням. В VPS ситуація зворотна: ви володієте всім віртуальним простором і не залежитеме від сусідів. В такому випадку не відбудеться краху всього сервера з тієї причини, що суміжні компанії порушують рамки виділеного ресурсу. Вся відповідальність і потужність виключно в ваших руках.
 • Швидка робота. В VPS вам дається обумовлена кількість пам’яті, яку ви витрачаєте на власний розсуд. У звичайному хостингу є великий мінус – популярні сайти вантажаться максимально довго і туго, оскільки пам’ять розподіляється і потужність падає. В VPS ця проблема вирішена.
 • IP-адреса. Стандартно виділяється одна персональний IP-адреса для кожного VPS, але при необхідності можуть додати ще 1-2 нові IP-адреси.
 • Резервне копіювання. Резервне копіювання тягне пам’ять і в більшості випадків коштує грошей, але ж дані і інформація – запорука успішного цифрового бізнесу. Завдяки резервному копіюванню можна вберегти сервери, файли і програми від знищення. Всі клієнти Cityhost отримують 50ГБ місця для зберігання копій на сторонньому сервері безкоштовно.

Незважаючи на широкий перелік переважних сторін, є у VPS і кілька недоліків:

 • Вартість. Ціна вище, ніж у звичайного хостингу, але менше, ніж у виділеного сервера. Функціонал повністю відповідає ціні, і питання тільки в доцільності використання того чи іншого виду хостингу.
 • Адміністрування. Без навичок профільного адміністрування клієнтові доведеться дуже складно, і є два способи вирішення цієї проблеми: наймати в свій штат кваліфікованого співробітника або скористатися послугами, які надає хостинг компанії.

Якщо компанія тільки починає свою діяльність і не веде масштабних проектів, то звичайного віртуального хостингу буде цілком достатньо. При розширенні проекту і збільшення вимог до ресурсів – вибирайте VPS хостинг, а після і фізичний сервер в оренду.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
 • like
 • exciting
 • laugh
 • surprise
 • sad
 • angry