Вегетаріанство може врятувати планету від потепління – доповідь ООН

Автор: Зелінська Таня

10 Сер, 2019 12:13

Вегетаріанство може врятувати планету від потепління – доповідь ООН

Зменшення вживання м’яса на 20% скоротить викиди в атмосферу.

Скорочення вживання м’яса та зменшення кількості харчових відходів можуть знизити глобальні викиди в атмосферу та принести суттєву користь довкіллю. Про це йдеться в доповіді ООН щодо кліматичних змін на планеті, пише CNN.

Міжурядова група експертів зі зміни клімату стверджує: зміна людського раціону може привнести 20% зусиль, необхідних задля збереження планети від підвищення температури на 2 градуси Цельсія.

«Збалансовані дієти, що містять рослинні харчові продукти … та продукти, що виробляються в стійких і низьких [від викидівх парникових газів] системах, представляють великі можливості для навколишнього середовища та здоров’я людини», – йдеться в звіті.

Річ у тім, що харчові відходи сприяють виробленню від 8% до 10% усього обсягу парникових газів. Вирощення свійської худоби дає ще 14,5% загальносвітових викидів, повідомляє Всесвітній фонд дикої природи.

Вирощування тварин на їжу є ресурсномістким процесом. Адже вимагає виробництва кормів та добрив, через які надміру здійснюються викиди парникових газів. Крім того, самі виробляють численну кількість метану. Якщо в сукупності всі ці викиди зменшити, це допоможе загальмувати глобальне потепління.

Джерело

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...