Величний і потужний: франківцям презентували погруддя і скульптуру Андрея Шептицького (ФОТО)

Автор: Застава Максим

11 Лис, 2020 12:56

Поділитись публікацією
Величний і потужний: франківцям презентували погруддя і скульптуру Андрея Шептицького (ФОТО)

В Івано-Франківську на площі Ринок презентували скульптуру та погруддя Митрополита Андрея Шептицького від відомого київського митця Данила Книшука.

Читайте також: Фірма Бахматюка судиться з фірмою обласного депутата за землю

Презентація відбулася у центрі міста просто неба 11 листопада, пише “Галка“.

За словами автора, погруддя створене з гіпсу. Його Данило Книшук створював близько трьох місяців. Планується, що погруддя буде з сірого граніту, а заввишки сягатиме трьох метрів.

“Цей рік є дуже важливим для України, адже виповнюється 150 років від народження Шептицького.В усьому світі українці дуже поважають цю постать. Так історично склалося, що певний період історії нам забороняли вивчати праці цієї надзвичайно потужної людини. Тому я вирішив саме в цей рік створити погруддя. Монумент розроблявся для Івано-Франківська: був конкурс, було обговорення – тема вже триває не один рік. В цей час, коли ми намагаємося відчути, що таке незалежність, що таке самостійність, самодостатність, рівноцінність серед інших народів, ми починаємо шукати фундамент і фундамент цей нам дав Андрей Шептицький. Це орієнтир для наших майбутніх поколінь”, – ділиться Книшук.

За словами митця, у нього було багато варіантів, як зобразити Шептицького.

“Вирішив зробити його об’єктивним, узагальненим, щоб там було життя, щоб він не був стилізований, щоб ми відчули, що може щось бути справжнє в людях, які нас оточують – і на цьому був акцент, у погляді в майбутнє” – додає Книшук.

Скульптор розповідає, будучи графом, Шептицький спілкувався з народом народною мовою. На Галичині єпископом він на білому коні об’їздив багато парафій та залишив повчання галичанам.

“Мав мужність сказати правду людям і вказати на їхні помилки, що в подальшому – через багато поколінь – вивело їх на правильний шлях державності”, – каже Книшук.

Директорка краєзнавчого музею Галина Беднарчик нагадує, на час карантину музей закритий для відвідування, тож презентація скульптури та погруддя відбулася просто неба.

“Скульптуру перенесуть в зал сакрального мистецтва й після “червоної зони” франківці зможуть ознайомитися з нею глибше там”, – каже Баднарчик.