Великий Скит у Карпатах. У Франківську представили тритомник про суть скитського феномена (ФОТО)

Автор: Дубінець Вікторія

22 Sep, 2017 11:48

Поділитись публікацією
Великий Скит у Карпатах. У Франківську представили тритомник про суть скитського феномена  (ФОТО)

22 вересня у Прикарпатському національному університеті презентували тритомне наукове видання “Великий Скит у Карпатах”, присвячене історії та сьогоденню скитської обителі у Маняві.

Читайте також: У Франківську представили працю про ЗУНР, над якою трудилися 146 науковців (ФОТО)

Видання розкриває суть скитського духовного і культурно-істричного феномена,значення в церковних відносинах і духовному житті України в контексті подій 17-18 століть, кінця 19-початку 21 століття.

Над тритомником впродовж 7 років працював великий колектив науковців. У ході підготовки до видання проводилися археологічні розкопки, виявили унікальні рукописні пам’ятки. Загалом знайшли 350 документів і матеріалів у 5 країнах світу.

“Тритомник вийшов завдяки збору величезної кількості документів. Найважча робота була з латинськими текстами. Бувало, що сперечалися годинами над визначенням якогось одного слова, бо це важливо”, – розповідає доктор історичних наук Микола Кугутяк.

“Перший том “Патерик Скитський. Синодик” містить унікальні українські рукописні пам’ятки, написані скитськими монахами в 17-18 століттях, які увійшли до Патерика Скитського. Їх уперше переклади з церковнослов’янської сучасною українською мовою.
До другого тому “Великий Скит у документах і матеріалах XVII-XXI століття” увійшли 274 документи, які розкривають маловивчені або невідомі сторінки історії Великого Скиту.

Третій том “Великий Скит у Марковій пустині: український, духовний і культурно-історичний феномен” підготував професор Микола Кугутяк, передає Галка.

“Безперечно, завершення тритомного видання про Великий Скит у Карпатах є значною подією не лише у церковному колі, а і у світських. Це видання показало і відкрило історію нашого галицького краю: чим жили громадяни, церква. Великий Скит підтримував взаємовідносини із усім європейським світом, мав великий вллив, йому підпорядковувались 556 монастирів, що свідчить про духовний і моральний авторитет. Сподіваємося, що скоро вийде і 4 том по сучасний розвиток Скиту”, – зазначив митрополит Івано-Франківський і Галицький УПЦ КП Іосаф.

Також священнослужитель нагородив відзначимо науковців, які найбільше доклали зусиль до створення тритомника.

Теги: