Великодній стіл українців збідніє на 44% – соцопитування

Автор: Людмила Баран

10 Кві, 2015 18:20

Великодній стіл українців збідніє на 44% – соцопитування

Значне подорожчання продуктів та необхідність економити призведуть до того, що великодній стіл українців збідніє на 44% цього року.

Про це свідчать результати дослідження агенції “AgriSurvey”, повідомляє прес-служба “Українського клубу аграрного бізнесу”, передає “Економічна правда“.

Читайте також: Франківці розповіли, як зростання цін вплинуло на їхній великодній стіл

Згідно з даними великоднього опитування, у 2015 році середньостатистична міська сім’я витратить до великоднього столу близько 66 гривень на яйця, 249 гривень на м’ясо та 191 гривню на алкогольні напої, тоді як минулого року міські жителі були готові заплатити дещо менше: 45 гривень, 230 гривень і 170 гривень за ці продукти відповідно.

“Незважаючи на незначне збільшення запланованих витрат на продукти харчування до великоднього столу, кількість продуктів, які можна буде придбати на вказану суму, суттєво зменшиться через різку інфляцію та здорожчання продуктів харчування в Україні”, – йдеться у прес-релізі.

Так, порівняно з квітнем 2014 року, ціни на яйця зросли приблизно на 70%, на м’ясо – на 30%, на алкогольні напої – на 33%, а на паски – майже на 40%. Тож реальна кількість продуктів, яку можна придбати на заплановану до Великодня суму, зменшиться на 40-44% порівняно з попереднім роком.

“Загалом 63% громадян розраховують витратити на продукти до великоднього столу до 500 гривень, 12% – витратять понад 1000 гривень, а 5% жителів міст використовують лише домашні продукти до свята”, – повідомляє прес-служба.

Читайте також: Вартість великоднього кошика у Франківську цього року – понад 300 гривень

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry