“Велике крадівництво”: на Верховинщині розсипається недобудована школа (ВІДЕО)
19 Сер, 2021 12:40
У селі Красноїлля розсипається школа. Причина – неякісні будматеріали. А виділили на зведення 24 мільйони гривень.
Читайте також: Юна прикарпатка стала срібною призеркою Міжнародного турніру з волейболу
Чотири роки тому в гірському селі Красноїлля вирішили облаштувати новий триповерховий корпус для школи. Всередині: початкові класи, спортзал, бібліотека та кабінети для груп продовженого дня. Будівельники лише залили фундамент – як горяни вже засумнівалися в якості робіт, пишуть podrobnosti.ua.
“Сказали, що вони поклали агрополотно, але потім виявилося, що вони таки не поклали і вони приїхали і вони це переробляли. Вони оцю передню стіну переробляли, але робили це сумбурно. Знову ж, була повінь у 2020 році, воно все замулило і все вийшло з ладу”, – каже директорка навчального закладу Марія Шкіндюк.
Як пізніше з’ясувалося, схалтурили будівельники не лише тут.
“Приїхали з прокуратури, взяли на аналіз цю цеглу – вона не придатна для будови таких великих будівель. Вона може використовуватися десь в каналізації, а не для такої будови”, – розповідає завгосп школи Василь Фуршега.
Зведений перший поверх уже почав сипатися.
За несумлінного забудовника взялися правоохоронці. Кажуть, той не лише неякісні матеріали використовував, але й отримував кошти за вигадані роботи. Збитки державі – майже пів мільйона гривень.
“Вносив недостовірні відомості в акти виконаних робіт, які складав і власноруч підписував. Зазначаючи у них роботи які фактично виконані не були”, – каже речниця управління СБУ в Івано-Франківській області Марія Римар.
Як зазначила речниця обласної прокуратури Іванна Федик, на даний час кримінальне провадження щодо директора будівельної компанії скероване до суду. Йому обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.
Порушили кримінальну справу і проти працівника обласного управління капбудівництва, який підписував фіктивні акти.
“Повідомлено про підозру в службовій недбалості”, – каже Римар.
Чому не догледіли і яка подальша доля сільського довгобуду? В управлінні капбудівництва відповіді журналісти так і не отримали. Втім, дізналися інше – працівник з технагляду і досі об’їжджає із перевірками будівельні об’єкти!
Тендер на 24 мільйони гривень з будівельником управління розірвало. Та ось нового підрядника поки що немає. Тож будівництво сільської школи вже другий рік заморожене. Хоча мільйони з держбюджету на нього щороку справно надходять.