Венесуела боротиметься з дефіцитом продуктів відбитками пальців покупців

Автор: Вадим Войтик

23 Aug, 2014 14:24

Поділитись публікацією
Венесуела боротиметься з дефіцитом продуктів відбитками пальців покупців

Президент Венесуели Ніколас Мадуро оголосив про введення в усіх продуктових магазинах обов’язкової системи сканування відбитків пальців. За словами влади, цей крок націлений на боротьбу з нестачею продуктів та контрабандою.

Очікується, що система обов’язкової дактилоскопії в супермаркетах буде введена вже в районі Нового року.

Опозиція країни різко засудила ці плани уряду. На думку критиків, зняття відбитків пальців при купівлі основних продуктів рівносильно нормуванню продовольства і порушує недоторканність приватного життя.

В магазинах Венесуели нерідко можна побачити порожні полиці. Жорстка монетарна політика та брак конвертованої валюти роблять дефіцитним імпорт, а спроби законодавчо стримати зростання цін не допомагають. Виробники скаржаться, що деякі товари коштують настільки дешево, що ледве покривають собівартість.

За даними центробанку країни, на початку 2014 року в магазинах Венесуели була відсутня приблизно чверть основних продуктів харчування.

Згідно з підрахунками влади, майже 40% субсидованих державою продуктів незаконно вивозяться в Колумбію, де продаються за вищими цінами.

Опозиція Венесуели звинувачує в економічній кризі провальну соціалістичну політику держави останніх 15-ти років, ініційовану колишнім президентом Уго Чавесом.