Верховна Рада проголосувала за припинення “дружби” з Росією. Як голосували прикарпатські нардепи

Автор: Костинюк Олександр

06 Dec, 2018 15:51

Поділитись публікацією
Верховна Рада проголосувала за припинення “дружби” з Росією. Як голосували прикарпатські нардепи

Верховна Рада ухвалила проект закону про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство з Росією з 1 квітня 2019 року.

Читайте також: В Одесі викрили злочинну групу, яка заволоділа місцевим аеропортом. За схожою схемою в приватні руки передали аеропорт "Івано-Франківськ" та ІФТКЕ

За відповідне рішення проголосували 277 народних депутатів.

Законопроект, внесений президентом Петром Порошенком, передбачає припинення договору після завершення 10-річного терміну з дня його останнього продовження, інформує “Українська правда”.

“Припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією з огляду на його триваюче істотне порушення з боку РФ…. дозволить належним чином та ефективно захистити національні інтереси України у міжнародних відносинах”, – йдеться у пояснювальній записці.

Під час виступу у парламенті заступник міністра закордонних справ Сергій Кислиця зазначив, що Росія зухвало знехтувала основними положеннями договору, і його продовження є принципово неможливим.

“Припинення договору не впливає на права та обов’язки Російської Федерації та України, які виникли до його припинення”, – наголосив Кислиця.

Крім того, у Раді розглядали два альтернативних законопроекти.

Першим депутати пропонували припинити усі договори, укладені з державою-агресором. Другим – розірвати договір про дружбу, але одразу після ухвалення закону, а не з першого квітня 2019 року.

З народних депутатів від Прикарпаття “за” проголосували сім з дев’яти обранців.

Юрій Бабій – за

Юрій Дерев’янко – за

Анатолій Дирів – за

Михайло Довбенко – відсутній

Юрій Соловей – не голосував

Юрій Тимошенко – за

Олександр Шевченко – за

Віктор Шевченко – за

Володимир Шкварилюк – за