Верховний Суд зобов’язав церкву Московського патріархату звільнити приміщення на Чорновола. У мерії не виключають, що це не кінець

Автор: Костинюк Олександр

13 Oct, 2021 14:37

Верховний Суд зобов’язав церкву Московського патріархату звільнити приміщення на Чорновола. У мерії не виключають, що це не кінець

Верховний Суд України зобов’язав церкву московського патріархату звільнити приміщення на вулиці Чорновола, 6.

Читайте також: Чотири автівки відправлять франківським воїнам на передову (ФОТО)

Про це на своїй фб-сторінці повідомив міський голова Руслан Марцінків, пише “Галка”.

“Добрі новини перед Покровою! Верховний Суд України остаточно розставив всі крапки над «і»! Івано-Франківська єпархія Української Православної Церкви (Московський патріархат) мусить звільнити приміщення та передати у постійне користування Департаменту освіти і науки. Суди тягнулися роками, але тепер маємо остаточне рішення на користь міста! Тож тепер там буде дитячий садок”, – повідомив мер.

Нагадаємо, у вересні 2020 року ухвалою господарського суду області Івано-Франківська єпархія РПЦ була зобов’язана звільнити це приміщення. Однак згодом Західний апеляційний господарський суд прийняв рішення на користь церкви.

Головна юристка мерії Надія Кедик розповіла “Галці”, що після того мерія подала касаційну скаргу у Верховний Суд, який сьогодні, 13 жовтня, її задовільнив. Також було скасоване рішення Західного апеляційного господарського суду, а рішення суду першої інстанції залишили в силі.

“Рішення нам уже оголосили, але тексту ще поки не маємо. Представників церкви на суді не було, вони хотіли, щоб розгляд справи відклали, але у них не вийшло. Хоча ми не виключаємо, що будуть ще якісь неприємності та інші суди. Наприклад, один судовий процес у нас з ними триває, де вони паралельно добиваються скасування рішення виконкому про припинення договору. По тій справі ми вже дві інстанції виграли, але вони ще подали касаційну скаргу”.

Проте Надія Кедик додає, що рішення про звільнення приміщення – остаточне, і зараз у мерії чекають на судовий наказ щоб направити його у виконавчу службу:

“І тоді мав би відбуватися процес виселення. Але я не виключаю якихось неприємностей, і що вони будуть ще щось пробувати”.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

  • like 1
  • like
1
Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry