Верховна Рада призначила новий Кабінет Міністрів України (СКЛАД)
30 Сер, 2019 07:49
Верховна Рада нового скликання проголосувала за склад нового уряду, в якому сім із 18 посад обійняли жінки.
По-перше, слід зазначити, що відбулося об’єднання Мінекономіки та МінАПК; Міненерго та Мінекології; Мінветеранів і Міністерства тимчасово окупованих територій; Мінкультури і Мінмолодьспорту, пише Хмарочос.
Прем’єр-міністра призначено за поданням президента, ним став Олексій Гончарук. 35-річний юрист є випускником Могилянської бізнес-школи. 2014 року він балотувався до парламенту першим номером у списку партії на виборах «Сила людей». У травні Зеленський призначив його заступником голови Офісу президента.
Новий склад Кабінету міністрів виглядає так:
Міністерка охорони здоров’я – Зоряна Скалецька (Черненко). Вона є експерткою з питань медичної реформи у «Реанімаційному пакеті реформ», очолює Українську медико-правову асоціацію та комісію з питань реформування системи охорони здоров’я Громадської ради при Міністерстві охорони здоров’я. Викладає у Киево-Могилянській академії та обіймає там посаду заступника декана факультету правничих наук. На сьогоднішньому засіданні Цензор.нет сфотографував екран телефону депутата від «Слуги народу» й засновника клініка «Борис» Михайла Радуцького, де він пише, що Черненко – «його людина». Уляна Супрун вже написала заяву про звільнення.
Міністерка освіти і науки – 29-річна Анна Новосад, яка потрапила до парламенту за списком «Слуги народу». У 2011 році вона закінчила бакалаврську програму з політології у Києво-Могилянській академії, а потім поїхала до Нідерландів навчатися в Університеті Маастрихта, де здобула ступінь магістра з європейських студій. 2014 року стала радницею міністра освіти Сергія Квіта, потім очолила управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції МОН. Володіє англійською та німецькою мовами.
Міністр інфраструктури – 32-річний Владислав Криклій. Кандидат економічних наук, закінчив Університет імені Шевченка. 2015 року очолив Головнний сервісний центр МВС. Він реформував роботу сервісних центрів, створивши інклюзивні офіси з електронною чергою, буккроссингом та дитячими куточками.
Міністр культури, молоді та спорту – 42-річний Володимир Бородянський. Він закінчив фінансово-економічний факультет за фахом «Фінанси та кредит» Київського національного економічного університету. Працював комерційним директором газети «Московський комсомолець в Україні», а 2004 року очолив правління компанії «СТБ».
Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства – 44-річний Тимофій Милованов. Навчався у КПІ, Києво-Могилянській Академії, Київській школі економіки та Університеті Вісконсин-Медісон. Є співзасновником аналітичної платформи VoxUkraine. Саме Мілованов організував цього літа тижневе навчання для майбутніх нардепів від «Слуги народу».
Міністерка фінансів – Оксана Маркарова. Вона вже обіймає цю посаду з листопада 2018 року.
Міністр енергетики та захисту навколишнього середовища – Олексій Оржель. 35-річний голова Української асоціації відновлюваної енергетики, пройшов до парламенту за списком «Слуги народу».
Міністерка розвитку громад і територій – Альона Бабак. 49-річна екпертка у сфері житлово-комунального господарства, народилася у Кривому Розі. Закінчила Київський інститут іноземних мов, знає англійську та французьку. Здобула магістерський ступінь в американському Університеті Олд Домініон.
Міністерка соціальної політики – Юлія Соколовська.
Міністр юстиції – Денис Малюська.
Міністерка у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб – Оксана Коляда.
Міністр закордонних справ – Вадим Пристайко, призначений за квотою президента.
Міністр оборони – Андрій Загороднюк, також за квотою президента.
Міністр внутрішніх справ – Арсен Аваков. Його залишили на посаді на тлі акцій протесту. Авакову закидають провалену реформу МВС, нерозкриті гучні справи тощо.
Віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації – Михайло Федоров.
Віцепрем’єр-міністр з питань європейської і євроатлантичної інтеграції – Дмитро Кулеба.
Міністр Кабінету міністрів – Дмитро Дубілет. Через це він полишає monobank.