“Ви розгорнете цю книжку і не зможете її закрити…”, – Оксана Забужко написала про події Майдану та АТО

Автор: Турій Роман

12 Aug, 2014 16:31

Поділитись публікацією
“Ви розгорнете цю книжку і не зможете її закрити…”, – Оксана Забужко написала про події Майдану та АТО

Українська письменниця Оксана Забужко закінчила роботу над книгою про сучасні реалії України під назвою “Літопис самовидців: дев’ять місяців українського спротиву”.

Оксана Забужко виступила автором проекту, упорядкувала літопис Тетяна Терен, а передмову підготувала Світлана Алексієвич. Про це Забужко написала на своїй сторінці у Facebook.

“Скінчила працю над великим книжковим проектом, який забрав купу часу й сил, але був того вартий”, – повідомила вона. Книга розповідає про події “від Євромайдану до АТО, від листопада 2013-го по літо 2014-го”.

Авторка представляє події в хронологічній послідовності, відбиваючи зміну настроїв і глибинні психологічні трансформації в українському суспільстві.

“Колективний портрет “народження нації”, що за дев’ять місяців пройшла шлях від мирного протесту до визвольної війни, складено з найпопулярніших за цей час дописів у соцмережах, інтернет-публікацій та фраґментів новинної стрічки”, – зазначає письменниця.

Вона додає: “Понад сотню авторів збірника, серед яких – як відомі літератори, блогери, журналісти, так і анонімні мережеві “ніки”, об’єднує одне: всі вони були свідками й учасниками найдраматичніших подій новітної української історії, і всі їхні думки й почуття, оцінки й пошуки смислів зафіксовано в режимі “включеного спостереження”. Читач отримає можливість доторкнутися до живої історії в мить її творення”.

У передмові до книги Світлана Алексієвич обіцяє: “Ви розгорнете цю книжку і не зможете її закрити…”.