Вибори скоро: яких політиків і партії можна побачити на білбордах міста й області (ФОТО)

Автор: Турій Роман

31 Jul, 2020 09:45

Вибори скоро: яких політиків і партії можна побачити на білбордах міста й області (ФОТО)

2020 рік особливий не лише поширенням коронавірусної інфекції та стихією на ріках області. 25 жовтня в Україні, як це щоразу стається раз у п’ять років, відбудуться місцеві вибори. 

Читайте також: 40 тисяч з міського бюджету отримала ФОП за ями, які на фото і відео копали чиновники

Прикарпатці обиратимуть голів ОТГ, депутатів обласної, райрад та своїх ОТГ.  Не чекаючи офіційного старту передвиборчої компанії, на білбордах та сітілайтах міста й області вже з’явилися десятки політичних лозунгів і привітних облич активістів. Загалом це не є порушенням агітації, адже поняття “політичної реклами” починає діяти з дня старту виборчого процесу. У нашому випадку – за 50 днів до дня виборів, тобто з 5 вересня.

Журналісти “Галки” спробували зафіксувати, кого з політичних партій і діячів нині найбільш помітно у зовнішній рекламі. А також дізналися, скільки коштує зараз, та скільки вартуватиме у час виборчого процесу така агітація.

Беззаперечним лідером по пристутності на білбордах є сюжети з маркуванням “Руслана Марцінківа” та “ВО Свобода”. У повідомленнях вони звітують про нові комунальні маршрути, запрошують на літні концерти у міському парку, хваляться тим, що “Місто росте” і закликають захистити мову.

Чимало білбордів у місті з символікою “Європейської солідарності” та їхнього представника Петра Шкутяка. На них дякують медикам і закликають захистити “Армію, Віру, Мову”.

В останні тижні на багатьох білбордах в Івано-Франківську помітно депутата обласної ради і підприємця Тараса Виноградника. Він з’явився в якості обкладинки журналу “Версаль”. “Сучасний бізнес повинен бути людиноцентричним” – переконує відомий місцевий політик.

Значно менше, але теж присутні у зовнішній рекламі ще кілька політичних проєктів. Зокрема висять білборди “Платформи Громад” ексголови ОДА Олега Гончарука. Не всім франківцям зрозуміло для чого, але з’явилася реклама “Перемога Пальчевського”, котрий неприховано мітить балотуватися у мери Києва. Також на своєму традиційному окрузі є борди з керівником “Зеленого господарства”, “ударником” Ярославом Дарваєм. До слова, партія “УДАР” теж помітна – іменує себе партією “місцевого самоврядування”.

Над смітниками на вулиці Гурика ми помітили білборди проєкту Ігоря Палиці (партнера Ігоря Коломойського) “За Майбутнє”, а також почали появлятися сюжети з їхнім місцевим представником Володимиром Олійником. Ймовірно, він планує балотуватися у мери Франківська, однак його фірмовий знак “О!” чимало мешканців зрозуміли як “нуль із знаком оклику”.

А ще на рекламних тумбах ми помітили наклейки “Української галицької партії”.

Скільки ж коштує покрасуватися на білбордах? Журналісти поспілкувалися з кількома найбільшими місцевими операторами рекламного ринку. Із зібраних даних стало відомо, що наразі варість розміщення, залежно від місця (прохідне це місце, чи не дуже) коливається в 1000-2000 гривень в місяць.  А от у час виборчого процесу ця ціна підніметься до 4000-5000 гривень в місяць.

До слова, місцеві оператори на ринку зізнаються, що цього року досить обережні із попередніми контрактами з столичними фірмами-посередниками. Остерігаються, аби на їхніх рекламних площах не з’явилися проєкти з проросійськими настроями. Щоправда щодо вільних місць під політичну агітацію, то їх, як в Івано-Франківську, так і в області, вже фактично не залишилося.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry