Виборці самі зможуть пропонувати проекти на розгляд депутатів міської ради
04 Бер, 2015 18:01
У міській раді 4 березня відбулася презентація нового Статуту територіальної громади міста Івано-Франківська та Положення про місцеві ініціативи.
Як повідомлялося раніше, ці документи опубліковані на сайті міськради. Вони зменшують квоти для ініціювання рішень сесії міської ради та громадських слухань.
До Статуту внесли 30 нових статей, які регламентують проведення громадських слухань. Передбачено, що на них можна розглянути будь-які проекти рішень виконкому чи міської ради, заслухати звіти про роботу посадовців, керівників підприємств. Встановлені конкретні часові рамки, коли представники місцевої влади мають відреагувати на пропозиції громадськості.
Про Положення про місцеві ініціативи розповів представник Інституту політичної освіти Тарас Случик.
“Громадські слухання – це спосіб легкого тиску на владу чи пропонування їй якихось рішень. Тоді як місцева ініціатива – це механізм висування якоїсь ідеї”, – зауважив він.
Місцева ініціатива – це, по суті, проект рішення що стосується Івано-Франківська, який висувають не депутати, а самі мешканці. Для її створення, згідно Положень, потрібна ініціативна група з принаймні 15 осіб і підтримка громади у вигляді трьохсот підписів. Далі у міській раді впродовж 5 днів мають зареєструвати ініціативу і висвітлити інформацію про неї на своєму сайті.
Відповідно до Положення, ініціативна група готує проект рішення, а міськвиконком має оформити його згідно з регламентом. Місцеві ініціативі обов’язкові до розгляду на сесії, більше того, на сесії їх мають розглядати першими у черзі.
Про ці нововведення на презентації позитивно відгукнувся представник Незалежного центру політичних досліджень Максим Лациба.
“Івано-Франківськ має жахливий статут, порівняно з іншими містами. Досі були зведені найбільші мури між місцевою владою і громадськістю. За умов, коли слід було зібрати 9 тисяч підписів, аби влаштувати громадські слухання, їх не проводили жодного разу. Я радий, що ситуація змінюється”, – сказав Максим Лациба.
Незважаючи на важливість теми, під час презентації Статуту Івано-Франківська сесійна зала була заповнена менш, ніж на половину. Однак присутні активно задавали питання і висували пропозиції.Наприклад, пропонували зменшити кількість осіб в групі для створення місцевої ініціативи, кількість необхідних підписів тощо.