Від 10 до 15 гривень: вартість проїзду у Франківську зросте наступного тижня

Автор: Зелінська Тетяна

13 Чер, 2024 11:48

Поділитись публікацією
Від 10 до 15 гривень: вартість проїзду у Франківську зросте наступного тижня

В Івано-Франківській громаді орієнтовно з 20 червня зміниться вартість проїзду в комунальному транспорті та “жовтих пижиках”.

Про це пише “Галка” з посиланням на заступника мера Михайла Смушака в етері “РАІ”.

За словами Смушака, тарифи для приватних перевізників не підіймалися з 2022 року, а для комунального транспорту з 2021 року. Одна з причин здорожчення вартості проїзду – ріст цін на пальне. 

“Громадські слухання щодо цього питання відбулися минулого тижня. У комунальних тролейбусах та автобусах вартість проїзду з карткою “Галка” буде 10 гривень, якщо банківською карткою – 12 гривень, і 15 гривень – якщо готівкою”, – розповів Смушак.

Він додає, що вартість проїзду в приватних перевізників (“жовтих пижиках”) буде 15 гривень.

Нагадаємо, що до підвищення тарифів вартість проїзду в комунальному транспорті була 6 грн з карткою “Галка”, 8 грн – при оплаті банківською карткою та 10 грн готівкою. У приватних автобусах ціна проїзду складала 10 гривень.

Як писала “Галка”, у березні 2024 року заступник міського голови Михайло Смушак заявив, до кінця війни у Франківську не підійматимуть тарифи на громадський транспорт. А вже у травні цього ж року міський голова Руслан Марцінків розповів, що є ідея підвищити вартість проїзду комунальним транспортом на 50%. 

У “Електроавтотранс” зазначили, що оцінюють собівартість проїзду у комунальному транспорті Франківська у 16,54 грн. Після цього міський голова Руслан Марцінків говорив, що ціна зросте не раніше першого липня