Від 4 до 8: по чім купували яйця бюджетні заклади Прикарпаття в січні, – фактчек “Галки” (ОНОВЛЕНО)

Автор: Вадим Войтик

03 Лют, 2024 18:29

Поділитись публікацією
Від 4 до 8: по чім купували яйця бюджетні заклади Прикарпаття в січні, – фактчек “Галки” (ОНОВЛЕНО)

У річницю яєчного скандалу “Галка” перевірила, по чому купували й купують яйця бюджетні заклади Прикарпаття у 2023 році та в січні 2024. 

1. Яйця по 17

Рік тому, у січні 2023 в медіа з’явилася інформація, що Міністерство оборони закуповує харчі для військовослужбовців у двічі-тричі дорожче, ніж у магазинах Києва. Зокрема вся країна почула про “яйця по 17”

В міністерстві говорили спочатку про “маніпуляцію та введення в оману”, потім – про “технічну помилку”. Втім, Держаудитслужба підтвердила, що Міноборони дійсно законтрактувало курячі яйця за 170 грн за десяток (через розголос ціну знизили). 

Після численних перевірок міністра Резнікова відправили у відставку, а двох його заступників затримали правоохоронці та відправили до СІЗО. Постачальників дорогих яєць затримали правоохоронці

2. Ні, по 11!

За 2023 рік комунальні та державні заклади Прикарпаття провели 581 закупівлю яєць на загальну суму в понад 9,5 млн грн. Далеко не всі розміщені у Prozorro контракти мають інформацію про вартість одного яйця.

Втім, з поміж оприлюднених чемпіонами за ціною є курячі яйця для Нижнівського ліцею Тлумацької міської ради. У червні минулого року івано-франківська підприємиця Леся Шпирка зобов’язалася поставити у цей освітній заклад 410 яєць за 4800 грн. Вартість однієї штуки – 11,7 грн.

До слова, у грудні 2023 року ця ж підприємиця цьому ж ліцею продавала цей же продукт вже по 6 грн. 

ОНОВЛЕНО ВІД 5 лютого.
Нижнівський ліцей Тлумацької міської ради не купував яйця по 11,7 гривень за штуку. Ціна закупівлі насправді була менша – 6,57 грн за шт, але бухгалтерка ліцею допустила “технічну помилку”, коли вносила дані у Prozorro. Це стало відомо після звернення освітян у редакцію Галки.

3. А що тепер?

У січні 2024 року за даними Prozorro “Галка” нарахувала 128 лотів на закупівлю яєць. Загальна вартість договорів – 4,5 млн грн. За нашими приблизними підрахунками мова йде про майже мільйон яєць!

Ціна за штуку від 4,00 грн за які підприємець Василь Сеник продав яйця у дитячий садок “Колобок” Верхнянської сільської ради Калуського району до 8,01 грн за штуку за які тамтешній ФОП Василь Лесюк постачає продукт до Негівської гімназії тієї ж Верхнянської сільської ради.

З-поміж всіх січневих контрактів ціна за одиницю залишилася без відповіді щодо закупівлі Надвірнянської дитячої лікарні. Згідно з укладеним 15 січня договором на загальну суму  42 тис грн  ФОП Назарій Ванджура упродовж року постачатиме яйця “в кількості та за цінами згідно накладних”. Тобто буквально “як получиться”.

PS

За даними сайту Мінфін чинна ціна яєць в супермаркетах складає 5,79 – 5,96 грн за штуку.