Від акробата до гвардійця: історія 23-річного військового медика з Франківська Іллі Зелінського (ВІДЕО)

Автор: Застава Максим

17 Кві, 2024 13:40

Поділитись публікацією
Від акробата до гвардійця: історія 23-річного військового медика з Франківська Іллі Зелінського (ВІДЕО)

23-річний Ілля Зелінський після двох років роботи артистом у цирку вирішив приєднатися до Національної гвардії України. Гвардієць ділиться, досвід роботи акробатом допомагає йому у військовій службі, зокрема, у роботі як медика евакуаційної групи.

Про це пише “Галка” з посиланням на видання “Репортер.

“Те, що займався гімнастикою, допомагало, бо моя тілобудова дозволяла не забирати багато місця в машині”, – каже він.

У своєму житті Ілля також пройшов через період роботи у цирку, Об’їжджаючи багато міст України. Однак після початку пандемії COVID-19 всі контракти закрилися, і він вирішив приєднатися до Нацгвардії. Позивний “Тетріс” він отримав через свою звичку до порядку з медикаментами, коробочками та іншим.

На фронт Ілля потрапив у лютому 2023 року і працював у лісах Кремінної до серпня того ж року. За цей час він і його екіпаж вивезли понад сотню поранених. Робота медика на евакуації від бойових дій вимагає не лише медичних навичок, але й вміння діяти швидко та ефективно в екстремальних умовах.

Ілля підкреслює важливість психологічної підтримки поранених, розповіді про своє хобі та інтереси, які допомагають їм забути про біль та страх.

“Коли вивозимо поранених, коли закінчуються запитання, і не знаєш вже, що питати, просто кажу: “Я знаю віршик, дуже цікавий”. І починаю розказувати”, – розповідає Ілля.

Навіть у найскладніших умовах, коли евакуаційні екіпажі опинялися під обстрілами, Ілля його колеги продовжували свою роботу, стараючись допомогти кожному пораненому, хто потребував їхньої допомоги.

Ілля також зберігає зв’язок з побратимами, яких вивозив із зони бойових дій. Він ділиться, що один з них, Сергій, готується до протезування після ампутації руки.

За матеріалом видання “Репортер