Від фронту до бізнесу: як ветеран Михайло Найда створив у Франківську будівельну компанію та друкарню (ФОТО)

Автор: Соня Грейда

20 Гру, 2024 14:43

Поділитись публікацією
Від фронту до бізнесу: як ветеран Михайло Найда створив у Франківську будівельну компанію та друкарню (ФОТО)

Ветеран війни Михайло Найда після служби у 128 бригаді заснував два підприємства. У 2018 році почав працювати будівельний бізнес у Калуші, а з дружиною Наталією нещодавно відкрили поліграфічну студію Phoenix ink. 

Про свою історію та те, як працює друкарня, Михайло Найда з дружиною розповіли Галці.

Михайло розпочав свою службу добровольцем 3 серпня 2014 року у складі 128 бригади, яка тоді перебувала у Бахмуті. Після поранення та демобілізації у жовтні 2015 року, почав думати про власний бізнес. Зізнався, що обирав справу, аби мати менше спілкування з прискіпливими замовниками.

“Мені, наприклад, в будівництві легше працювати, ніж у сфері обслуговування, де постійно хочеться когось обматюкати. Тому і вибрав для себе цей шлях”, – пояснює підприємець свій вибір.

У 2018 році Михайло заснував компанію, яка спеціалізується на повному циклі будівельних робіт – від риття котловану до здачі об’єкта “під ключ”. Підприємство виконує загальнобудівельні роботи, охоплюючи практично всі етапи будівництва. Переважно бізнес працює в Калуші та Івано-Франківській області, хоча раніше мав замовлення і в масштабах всієї України.

Михайлова дружина Наталія, дизайнерка за освітою, теж виношувала ідею власної справи. Жінка вивчала поліграфічну справу близько пів року. Вона досліджувала принтери, фарби, технології друку.

“Я вивчала назви принтерів, назви фарб, види друку, як вони працюють. Близько пів року я вивчала це питання, бо це для мене було абсолютно новим”, – розповідає Наталія.

Вирішальним моментом стала перемога у грантовій програмі “Дія. Бізнес”, яка надала близько мільйона гривень на старт. Кошти подружжя спрямувало на придбання сучасного обладнання: широкоформатний принтер, лазерний принтер, плотер, струменевий принтер та унікальний фольгератор. Наразі у друкарні працює четверо співробітників – дизайнерів, які також виконують поліграфічні роботи. Жінка зазначає – буде рада новій співпраці з дизайнерами.

Підприємці постійно підвищують свою кваліфікацію. Наталія зараз навчається бухгалтерському обліку у досвідченого бухгалтера, який раніше вів їхню документацію. Подружжя також пройшло навчання з написання грантових заявок від центру зайнятості, що допомогло їм успішно отримати фінансування.

Сьогодні друкарня Phoenix ink пропонує широкий спектр послуг – від друку на різних матеріалах до створення наклейок та фольгування поліграфічної продукції. 

Михайло має пораду іншим ветеранам, які бояться розпочати власну справу:

“Закликаю не боятися паперової тяганини та документів. Центр зайнятості та інші служби можуть допомогти зібрати необхідні довідки. Податки і бухгалтерія – це не є таке страшне, як здається на перший погляд”.

Найди не зупиняються на досягнутому і планують придбати УФ-принтер для розширення можливостей друку на пластику, металі, чашках та інших матеріалах. Для цього сімейна пара хоче залучити ще один грант.

Читайте також: “Від початку повномасштабної запити від людей дуже змінилися”: як працює благодійна організація “Чисті серця” у Калуші (ФОТО)