Історія успіху франківської меблевої компанії Frankof розпочалася у 2009 році з невеликого гаража та кількох ентузіастів.
Про це пише Галка з престуру Лисецькою громадою, де розташовані виробничі потужності фірми.
Сьогодні це потужне підприємство з понад сотнею моделей меблів у каталозі та амбітними планами виходу на ринки США та Великобританії.
“Все починалося з двох-трьох працівників у гаражі. Згодом ми перебралися на орендовані приміщення колишньої фабрики, залучили досвідчених фахівців, і так почався наш шлях до успіху”, – розповідає фінансовий директор компанії Василь Чорномаз.
За 15 років компанія перетворилася на найбільшого роботодавця та платника податків у громаді. Frankof має розгалужену мережу з 70 магазинів по всій Україні та експортує продукцію до п’яти європейських країн. У асортименті компанії понад 100 моделей диванів та понад 30 видів ліжок.
Навіть в умовах війни Frankof продовжує розвиватися та створювати нові робочі місця.
“Звісно, є виклики – складна логістика, проблеми з кадрами через мобілізацію та міграцію. Але ми не зупиняємося”, – підкреслює Чорномаз.
Підприємство активно підтримує внутрішньо переміщених осіб, надавши роботу близько 20 переселенцям. А близько 30 працівників компанії були мобілізовані з початку повномасштабного вторгнення.
Особливу увагу Frankof приділяє модернізації виробництва. Завдяки державній грантовій підтримці, компанія впроваджує сучасне автоматизоване обладнання. Нещодавно встановлений комп’ютеризований розкрійний станок з лазерною технологією здатен замінити працю шести робітників, розповідає Чорномаз.
Компанія також працює над створенням рівних можливостей для всіх працівників.
“Ми активно залучаємо жінок до різних виробничих процесів. Адаптуємо робочі процеси, впроваджуємо систему наставництва, щоб полегшити фізичне навантаження та забезпечити комфортні умови праці”, – зазначає Василь.
Міжнародна співпраця Frankof розпочалася в грудні 2021 року з пробної поставки одного дивана до Румунії. Сьогодні меблі франківського виробника можна знайти у Франції, Румунії, Польщі, Іспанії та Німеччині. Компанія також реалізує проєкти з оформлення готелів та ресторанів у європейських країнах.
“Ми маємо великі плани на розвиток. Зараз націлені на ринки США та Великобританії. Постійно шукаємо нових працівників, особливо столярів, поклейників та швачок, бо без професійної команди неможливо рухатися вперед”, – ділиться Василь Чорномаз.
Шлях компанії Frankof від невеликої майстерні до підприємства з виробничими потужностями у 15 000 квадратних метрів показує потенціал українського бізнесу.
“В тяжкий воєнний час, коли багато підприємств згортають виробництво, Frankof продовжує створювати нові робочі місця, модернізувати обладнання та підкорювати міжнародні ринки, показуючи світові, що в Україні, попри всі виклики, народжуються та розвиваються успішні бізнес-проєкти європейського рівня”, – каже голова Лисецької громади Анатолій Лущак.