“Від Ідеї до Проекту”: більше півсотні франківців змагаються в конкурсі проектів, спрямованих на покращення міста
20 Тра, 2016 16:45
Сьогодні, 20 травня, в Івано-Франківську стартував «Марафон Ідей “Від Ідеї до Проекту”, де за допомогою модераторів і експертів учасники перетворюватимуть свою ідею на реальний проект і позмагаються за отримання фінансування на його реалізацію.
Марафон організовується Молодіжною організацією “СТАН” (регіональним партнером програми Британської Ради “Активні Громадяни”) разом з ГО “ДОМ 48.24” в рамках операційного гранту від Британської Ради в Україні спільно з Центром польської культури та європейської інтеграції.
Участь в хакатоні взяли понад 60 франківців різного віку. Протягом дня учасники презентують свої ідеї, спрямовані на розвиток Івано-Франківська та працюватимуть спільно з менторами над перетворенням ідей у реальні проекти.
«Хакатон це, в першу чергу, те, що допоможе активізувати саму громаду, людей на створення своїх проектів. Ми побачимо, що ж люди мають на увазі під словами «європейська ідентичність міста». Ми побачимо наскільки люди хочуть змінювати своє місто. І головне, ми очікуємо синергії. Тобто, коли люди долучаються до спільної праці переходять на новий рівень розуміння, новий рівень ефективності. Ми хочемо підтримати проекти, які стосуються європейської ідентичності міста. Я розумію, що ми не можемо змінити весь вигляд міста, це скоріш точкові імпульси, які допомагають розвивати місто в цілому, допомагають формувати команди, які можуть рухати місто вперед», – розповідає Ярослав Мінкін, громадський активіст, керівник об’єднання «СТАН».
Створені учасниками проекти позмагаються за можливість отримання фінансової підтримки для їх реалізації. Переможцями стануть 3 команди, які отримають сертифікат на 5 000 гривень.
“Є проекти, які реалізовуються погано, але вони мають мільйони євро бюджету, а є проекти, які реалізовуються взагалі без грошей і є чудовими і вибуховими. Я знаю багато проектів, коли люди шукають гроші на проект, але за 3-4 години такої роботи розуміють, що вони все це можуть зробити безкоштовно. Я можу сказати, що більшість піде звідси не так задоволена грошима, як тим, що вони змогли розробити з своїх ідей справжній реалістичний проект”, – каже Мінкін.
Визначатимуть переможців експерти з США, Польщі та України за трьома критеріями – спрямованість проекту на соціальну дію, реалістичність втілення проекту у вказані терміни та відповідність фінансування.
Організатори кажуть, що більшість ідей, з якими приходять учасники з Франківська стосуються інфраструктурних проблем міста.
«Я вважаю, що це проблема і вона говорить про цілком конкретні речі: громадяни неготові вимагати від влади те, що вона зобов’язана робити», -зазначає Мінкін.
“Галка” розпитала учасників, які ж ідеї вони мають намір реалізувати в рамках хакатону.
«Моя ідея полягає в тому, щоб зробити міні-еко зону для коледжу. Якщо вона буде успішною, то в подальшому передати естафету іншим коледжам. Наша мета популяризувати екосистему, для того щоб збагати Франківськ зеленими зонами. У нас були ідеї звертатися за фінансуванням для реалізації проекту до міської влади, до дирекції закладу, але з міської владою це дуже довготривалий процес: отримання дозволів, а також міська влада зацікавлена в тому, щоб її хвалили. А ми власне, хотіли, щоб це було зроблено з нашими руками», – розповідає студент Івано-Франківського коледжу імені Граната, Зайчаківський Євген.
«Наша організація опікується неповносправними вихованцями дитячих будинків, інтернатів в Івано-Франкіській області. Тут ми будемо презентувати проект благодійних листівок. Дизайнуємо їх з робіт неповносправних друзів, дитбудинків. Перша серія листівок буде з робіт вихованок коломийського дитбудинку. Кошти зібрані з продажу листівок ми плануємо вкладати в потреби дитбудинків», – каже Ольга, представниця БО «Українська Благодійницька Мережа».