Від класичного улуну до габи: чайна подорож

Автор: Турій Роман

22 Вер, 2022 15:30

Поділитись публікацією
Від класичного улуну до габи: чайна подорож

Серед родини улунів кожен чаєман може знайти свій найулюбленіший скарб. І смак оолонгу – не єдине, за що його варто цінувати, адже цілющі властивості примножуються в таких його наступниках, як габа. Так-так: габа – теж улун. Дізнаємося більше?

Навіть знавці чайної історії не завжди здатні осягнути все розмаїття чайних смаків, які сьогодні підкорили світ. Одним із перших китайських див при цьому став оолонг – неперевершений і завжди неповторний напій. Без нього історія чаю завжди буде неповною.

Довгий шлях чайної родини улунів привів до їх надзвичайного нащадку – чаю габа. Він зберіг та примножив користь класичного чаю і був оцінений новим поколінням.

Але про все по порядку.

Улун – напівферментоване китайське диво

Про цей чай складено легенди, що дійшли до наших днів. Він не лише обволікаючий та димний, зігріваючий та цілющий, а й надзвичайно смачний. Кожний улун має свої нотки, тони та особливості аромату, виготовляється з максимальною увагою до кожного чайного листочка: хоч вручну, хоч машинним способом.

Головне, що потрібно знати про улуни, – це напівферментовані чаї. Тобто запущений процес зупиняють приблизно при 50% ферментації. Завдяки цьому він зберігає природні властивості зеленого чаю, щойно зірваного з куща, і набуває рис червоного, по-нашому – чорного, чаю. Саме такий чай, за дослідженнями багатьох вчених, є найкориснішим для європейців, адже містить:

  • вітаміни та амінокислоти;
  • поліфеноли та антиоксиданти;
  • середній вміст теаніну – чайного кофеїну, який допомагає зосередитись, але не викликає головного болю чи підняття тиску.

У будь-якому випадку, такий чай краще вживати в першій половині дня, адже він бадьорить і додає енергії, яка є дуже необхідною з точки зору швидкого ритму сучасного життя.

Габа – технологізоване чайне мистецтво

Чай габа – також улун. Він так само проходить неповну ферментацію, зберігаючи максимум корисних речовин, адже ферментується всього за кілька годин.

Для його виготовлення використовується безкисневе середовище барокамери. За цей час із листя встигають виділитися всі корисні речовини, які з легкістю переходять до вашої чашки та обдаровують вас чудовим ароматом справжнього оолонгу. Проте головна родзинка габи – значна кількість ГАМК, або гамма-аміномасляної кислоти, що активно виділяється в умовах безкисневої ферментації. Що це за речовина:

  • амінокислота, природний нейромедіатор, що слугує для швидкої передачі сигналів між нейронами в людському тілі;
  • речовина, що допомагає зосередитись та активно працювати;
  • секрет вашої внутрішньої гармонії та спокою за неабиякої енергійності.

У 100 г справжнього чаю габа міститься не менше 150 мг ГАМК. А окрім неї – й інші вітаміни, мінерали, поліфеноли та чайний кофеїн.

Також чай габа вирізняється надзвичайним смаком: квітково-медовим і пряним, із казковим димно-хвойним ароматом. Як не скуштувати таке диво?

Саме так улун радує весь світ і своїми класичними представниками, і цілющими новітніми витворами чайного мистецтва, створеними за допомогою сучасних технологій.

Промо