
У Дубовецькій громаді Івано-Франківщини вже третій рік поспіль працює Літня школа безпеки життєдіяльності. Цю школу ініціювала громада та головне управління ДСНС в області.
Про це пише “Галка” з престуру Дубовецькою громадою.
У цій літній школі діти отримують практичні навички рятувальників, піротехніків, водолазів, медиків та поліції про те, як діяти у небезпечних ситуаціях: надавати домедичну допомогу, розпізнавати вибухонебезпечні предмети, дотримуватися правил безпеки біля води та під час пожежонебезпечного періоду.





Упродовж п’яти днів діти вчаться, як правильно діяти у надзвичайних ситуаціях. Програма включає також смугу перешкод Fire Fighter Compact Challenge, ігрові тренінги, екскурсії та заходи зі збереження українських традицій.
“Ми заснували школу в 2022 році, коли почалася повномасштабна війна, бо зрозуміли: не всі вміють поводитися правильно в екстремальних ситуаціях, не кожен зможе допомогти собі, а тим паче — своїм рідним, якщо вони опиняться в небезпеці.
Саме тому ми створили цю школу, щоб дати дітям необхідні навички — аби вони могли подбати про себе, допомогти ближньому й передати ці знання іншим”, — розповіла Альона Шинківська, директорка літньої школи.

За один заїзд табір приймає до 80 дітей. Цього року вже пройшли навчання 180 учасників. У програмі – заліки, тематичні вечори, ватри, конкурс на “чічку” та “легіня” табору. Проєкт фінансується за змішаною моделлю: участь може бути оплачена як громадами-партнерами, так і через благодійні внески. Знижені тарифи діють для дітей із Дубовецької ТГ.





Начальниця сектору зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю Головного управління ДСНС України в області Христина Перцович розповідає, що співпраця головного управління ДСНС в Івано-Франківській області з Дубовецькою громадою триває вже кілька років. Першим спільним проєктом стало відкриття добровільної пожежної команди, згодом — Класу безпеки. Наступним кроком стала Літня школа безпеки життєдіяльності.
“Це надзвичайно цікавий і корисний проєкт. Адже діти не тільки з нашої громади, а й з усієї області та навіть інших регіонів України мають змогу за кілька днів отримати навички, які реально можуть врятувати життя.
Особливий акцент — на правилах поведінки біля води, адже триває літній сезон, і багато людей відпочивають на річках. Також діти дізнаються, як діяти в умовах пожежної небезпеки в побуті та природі. Такі демонстрації — наочні, практичні, легко запам’ятовуються”, — каже Христина Перцович.

Читайте також: