“Від початку повномасштабної запити від людей дуже змінилися”: як працює благодійна організація “Чисті серця” у Калуші (ФОТО)

Автор: Соня Грейда

28 Лют, 2024 14:54

Поділитись публікацією
“Від початку повномасштабної запити від людей дуже змінилися”: як працює благодійна організація “Чисті серця” у Калуші (ФОТО)

Від 2018 року у Калуші працює громадська організація “Чисті серця”. До повномасштабного вторгнення росії волонтери займалися допомогою пенсіонерам та дітям, тепер – фокусуються на ВПО.

Читайте також: Калуська громада відправила вагон гуманітарної допомоги на Херсонщину (ФОТО)

Про це пише Галка.

Керівник ГО “Чисті серця Калуш” Михайло Найда розповів, що з першого дня повномасштабного вторгнення всю свою допомогу націлили на людей, які тікали від війни.

Під організацією стояли черги із сотнями людей, які потребували допомоги. Тоді організація надавала одяг, речі першої потреби та їжу. Пізніше, у травні 2022 року, в організації почали працювати психологи та юрист, що дозволило розвивати напрямок соціальної допомоги.

Щомісяця до “Чисті серця Калуш” звертаються мінімум 500 людей. Михайло Найда каже, на початку повномасштабного вторгнення у людей потреби були більш матеріальні: одяг, продукти, житло.

“Зараз люди осіли. Психологічна допомога тепер надважлива. Раніше люди не так звертали на це увагу. Фокус трохи змінився, тепер він направлений на юридичний і психологічний напрямок. У нас працює вісім фахових психологів та мінімум 25 волонтерів щодня. Загалом у нас залучені близько 125 волонтерів”, – каже Найда.

Юристка, яка працює в “Чистих серцях”, Ірина Крамчанінова розповідає, що найчастіше переселенці звертаються до неї з питаннями, які стосуються зруйнованого через війну житла та щодо документації воєнних злочинів рф. З цивільних питань – здебільшого цікавляться виплатами для ВПО, працевлаштуванням й питаннями сімейного права. Протягом лютого 2024 року юристка вже провела близько 110 консультацій.

“Від початку “повномасштабки” запити від людей дуже змінилися. Якщо на початку був хаос, то зараз люди думають, як переоформити майно, як вступити в спадщину – більш такі глибокі питання. Раніше вони були поверхневі, а зараз люди хочуть відшкодування й компенсації”, – ділиться Крамчанінова.

Соцпрацівниця центру Іванна Федоришин поділилася, що у “Чистих серцях” проводять ще й заняття з дітлахами. Займаються діти різних вікових категорій: від малюків до старших. Заняття можуть відвідувати не тільки діти ВПО, а й інші.