Від початку року на Прикарпатті трапилося понад тисячу пожеж у природних екосистемах, – ДСНС
10 Кві, 2019 07:50
Про це йшлося під час засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.
Читайте також: Життя дітей з вулиці: у Франківську презентували короткометражку "Янгол у пітьмі" (ФОТО)
Участь у засіданні взяли заступник голови облдержадміністрації Марія Савка, начальник управління Державної служби надзвичайних ситуацій в області Володимир Чернецький, начальник управління з питань цивільного захисту ОДА Володимир Стебницький, керівники районів, представники органів місцевого самоврядування.
Присутні обговорили заходи щодо запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільськогосподарських угідь у літній період поточного року, підбили підсумки проходження опалювального періоду та визначили завдання з підготовки до осінньо-зимового періоду 2019-2020 років. Також йшлося про стан санітарно-епідеміологічного благополуччя населення і підготовку місць масового відпочинку на водних об’єктах області для проведення дозвілля. Мовилося і про стан полігонів твердих побутових відходів, розташованих на Прикарпатті.
Як зазначив Володимир Чернецький, станом на 7 квітня на території області трапилося 1659 пожеж. 1079 з них – у природних екосистемах. І це втричі більше у порівнянні з минулим роком. Головною причиною таких загорянь є необережне поводження з вогнем і спалювання сухої трави.
Найбільша кількість пожеж зафіксована на території Івано-Франківської міської ради – у селах Хриплин, Вовчинець. Також загоряння мали місце у Тисменицькому, Долинському, Калуському, Коломийському та Надвірнянському районах.
Варто додати, що у лісових масивах цього року пожеж вдалося уникнути. Завдяки роботі обласного управління лісового та мисливського господарства всі загоряння сухостою вдавалося локалізовувати за межами лісових насаджень.
«41 відсоток території нашої області вкриті лісами, – зазначила Марія Савка. – Саме тому маємо особливо відповідально забезпечувати охорони лісових насаджень від пожеж».
Варто додати, що для розпалювання багать у лісі відведені певні місця. Тож жителів області закликають берегти природу та відпочивати, не завдаючи їй шкоди.