Від початку великої війни Коломия витратила понад 300 мільйонів на допомогу війську, – Станіславський

Автор: Соня Грейда

24 Лип, 2024 12:40

Поділитись публікацією
Від початку великої війни Коломия витратила понад 300 мільйонів на допомогу війську, – Станіславський

Від початку повномасштабного вторгнення Коломийська громада витратила понад 300 мільйонів гривень з міського бюджету на допомогу війську та захисникам.

Про це пише “Галка”.

На брифінгу для ЗМІ мер Коломиї Богдан Станіславський розповів, як живе громада під час повномасштабного вторгнення. За його словами, Коломийщина допомагає військовим, вкладає кошти в амуніцію та технічне забезпечення й допомагає захисникам з лікуванням.

«Часто мене питають, що є важливим сьогодні для місцевої влади. Я думаю, що найбільш важливе – це балансувати. Від початку повномасштабного вторгнення Коломийська громада витратила вже понад 300 мільйонів гривень на військову допомогу та подібні потреби», – каже Станіславський.

Мер Коломиї зазначає, що на військові потреби з місцевого бюджету витрачають понад 20%. Ці гроші спрямовували на закупівлю дронів та обладнання для військовослужбовців. Частину коштів спрямували на речі, про які наразі не можуть говорити відкрито. Станіславський додає, що зобов’язання, які міська рада взяла на себе щодо соціальних виплат військовим та їхнім сімʼям, вони виконують вчасно. Сюди входить і допомога військовим на лікування – це до 100 тисяч гривень, і допомога на амуніцію – до 13 тисяч гривень, і поховання військових – 20 тисяч, і встановлення памʼятних знаків – до 100 тисяч.

«Крім того, ми виконуємо замовлення військових командирів. Тобто ми працюємо за їхніми запитами. Якщо до нас звертається якась частина з певним проханням, ми стараємося придбати все необхідне», – додає Станіславський.

Також мер міста поділився, що планують створити реабілітаційний спортивний зал для поранених військових, площею близько 700 квадратних метрів. У міській центральній лікарні виділили цілий поверх, передбачений для швидкої реабілітації, проте зараз мова йде про більш тривалий процес.

«Центр, на основі якого ми відкриватимемо такий спортзал, вже існує. Ми просто повинні реставрувати та забезпечити ще одну частину будівлі необхідними тренажерами. А вже потім там із захисниками працюватимуть фахівці», – ділиться Станіславський.

Станіславський каже, що громаді вдається успішно балансувати завдяки комунікації з командирами військових частин та відмовам від деяких проєктів на території громади.

«У мене на прийомі громадян 90-95% звернень стосуються благоустрою: стан тротуарів, питання води, опалення, каналізації. Інколи ми себе в цих питаннях обмежуємо, бо розуміємо, що не можемо не виконати замовлення військових», – зазначає мер.