Від слів до дій. У Франківську дискутували про протидію змінам клімату

Автор: Турій Роман

06 Чер, 2017 19:43

Поділитись публікацією
Від слів до дій. У Франківську дискутували про протидію змінам клімату

Шостого червня в громадському ресторані “Урбан Спейс 100” в рамках кампанії “Місто для життя” дискутували про протидію змінам клімату.

Читайте також: Аудитори перевіряють, чому біатлонний комплекс у Буковелі будують на приватних землях

Лозунг заходу – “Від слів до дій”.
Представниця організації 350.оrg Світлана Романко розповіла, проти чого протестують свідомі люди у різних країнах світу. Наприклад, за зменшення негативного впливу парникових
ефектів, проти спалювання викопного палива.

Зараз вже 70% міст відчувають на собі зміни клімату. Серед основних проблем є тепловий стрес, підтоплення, скорочення зелених зон, інфекційні захворення, алергії, погіршення якості питної води тощо.

“Щоб вирішити проблеми треба скласти кліматичну стратегію, поширити її та реалізувати”, – сказала вона.

Експертка з кліматичних питань Надія Артемєва зазначила, що причиною змін клімату є людська
діяльність. Це техніка, яка використовує електроенергію, сільське господарство та інше.

“Збільшується рівень світового океану, через що підтоплюються узбережжя. В Україні до підтоплення вразливі Одеська та Херсонські області”, – зауважила вона.

Щодо Івано-Франківської області, то тут змінюються частота опадів, є перепади тиску. За її словами, Україна ратифікувала Паризьку кліматичну угоду, яка зобов’язує зменшувати вплив парникового ефекту, але як така кліматична політика не проводиться.

Координатор урбан-проектів “Теплого міста” Олександр Шевченко зауважив, що є тенденція збільшення міського населення. У містах більше використовують електроенергії, що впливає на зміну клімату.

“Дії, спрямовані проти зміни клімату, треба спрямовувати локально. Ми маємо знайти спільний знаменник та спільно діяти – від слів до дій”, – прокоментував він.

На його думку, у місті можна не будувати нове, а використовувати старе. Варто використовувати екотранспорт та розумно переробляти відходи, інформує “Галка”.
Мар’яна Вербовська, яка пише тексти про навколишнє середовище, розповіла, що зміни клімату особливо помічають люди у селах. Вони бачать, що посівний календар вже не завжди правильний, а у гірському селі 2 роки тому вперше зібрали урожай полуниць та винограду, де вони раніше не дозрівали. Також збільшилася кількість пожеж.
Представник Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Мирослав Федорків наголосив на потребі переходу на альтернативні види транспорту, щоб зменшити кількість шкідливих викидів у повітря.
Тож франківців заохочують бути свідомими та протидіяти змінам клімату.