Від сонячних променів до електричної енергії: Як працюють сонячні панелі

11 Кві, 2024 17:35

Поділитись публікацією
Від сонячних променів до електричної енергії:  Як працюють сонячні панелі

Щороку збільшується кількість охочих мати вдома чи на підприємстві сонячні батареї, адже це чудове альтернативне джерело живлення. Встановлення СЕС дозволяє суттєво заощадити на електроенергії та мати можливість додаткового заробітку. Розгляньмо, як працюють сонячні панелі та як відбувається процес перетворення сонячної енергії.

Принцип роботи сонячних електростанцій

Основний компонент СЕС – сонячна панель. Вона складається із великої кількості фотоелементів, де власне і відбувається процес утворення енергії. Сонячне світло спочатку потрапляє на елемент, чим провокує фізико-хімічну реакцію (фотоелектричний ефект).

Як результат – відбувається генерація постійного електричного струму, який після потрапляння в інвертор, стає змінним. Як далі буде розподілятися енергія, залежить від типу сонячної станції. Розглянемо три основні види сонячних електростанцій та їх принцип роботи.

Мережева СЕС

Такі сонячні електростанції працюють за таким принципом: спочатку відбувається перетворення сонячної енергії у постійний струм та її передача в інвертор. Після цього мережевий інвертор перетворює постійний струм у змінний.

Далі відбувається його скидання до загальної мережі підприємства. Отримані надлишки згенеровано енергії, що не були у використанні, будуть передаватися до зовнішньої мережі та продані згідно з умовами Зеленого тарифу.

Під час зимового періоду ви можете навпаки компенсувати нестачу електроенергії із зовнішньої мережі. Мережеві станції вважаються одними із найпопулярніших в Україні.

Автономна СЕС

Цей вид сонячної електростанції має інший принцип дії. Зокрема, відбувається накопичення виробленої сонячними панелями електрики у спеціальних акумуляторних батареях. Далі відбуваються такі дії:

  1. Вдень енергія надходить через контролер або ж зарядний пристрій до акумуляторної батареї, допоки не буде повна зарядка.
  2. Постійний струм з акумуляторної батареї буде направлятися в інвертор, а потім – в мережу підприємства. Це дозволяє користуватися електрикою цілодобово.

Зазначимо, що встановлення автономних станцій є актуальним у тих місцях, де доступ до електромережі є повністю відсутнім або постійно відключається електроенергія.

Гібридна СЕС

Сонячні електростанції гібридного виду засновані на поєднанні обладнань автономних та мережевих станцій. Такі СЕС дозволяють виробляти електрику із її подальшим накопиченням в акумуляторних батареях (АБ). Після того як АБ буде повністю заряджена, електрика може перенаправлятись до загальної мережі та продаватися згідно з умовами Зеленого тарифу.

Цей варіант вважається найуніверсальнішим та дозволяє власнику не турбуватися щодо перебоїв у мережі та стати незалежним від тарифів на електроенергію. Однак, потрібно враховувати, що гібридні СЕС є найдорожчими в установці.

Реклама