Від стометрівки до Івасюка: у Франківську розпочинають роботи з облаштування доступності на нових об’єктах

Автор: Іра Блаженко

10 Чер, 2024 14:48

Поділитись публікацією
Від стометрівки до Івасюка: у Франківську розпочинають роботи з облаштування доступності на нових об’єктах

В Івано-Франківську тривають облаштування інклюзивного середовища: ремонтують тротуар, улаштовують посадкові майданчики на транспортних зупинках та пониження на тротуарах.

Про це Михайло Смушак розповів на брифінгу мера Франківська Руслана Марцінківа, пише Галка.

В 2024 році реалізували кілька проєктів. Улаштували пониження з елементами доступності на вулиці Івана Миколайчука біля ТЦ “Арсен” та перехід з Івасюка, на Василя Стуса, на Шпитальній, Старозамковій, Вовчинецької та Василіянок в районі перехрестя.

На Вовчинецькій (від Василіянок до Деповської та Сагайдачного) зараз тривають роботи з улаштування пониження. Ця ділянка зараз на завершальному етапі. 

Щоб забезпечити вільне пересування тротуаром, по вулиці Мазепи установили півкулі. Для вільного пересування на Шевченка, Бульварі, фортечному провулку встановили металеві стовпці.

На вулиці Грушевського 36 підіймали виїзд з паркувального майданчика. Якщо буде можливість, то планують зробити аналогічну роботу на вулиці Петрушевича. 

“Коли ми підходимо до облаштування об’єктів доступності, то ключовий принцип – зробити максимум за мінімальну суму. В ідеалі хотілося б робити більше, змінювати всі підходи до переходів, але робимо точково: десь вирізаємо, десь лишаємо більш-менш задовільне покриття”, – каже Смушак.

У літній період розпочинатимуть роботи з улаштування пониження з елементами доступності по Незалежності від Стометрівки до вулиці Івасюка, по Коновальця та Чорновола, відремонтують тротуар та заберуть “паркувальну кишеньку” по вулиці Вовчинецька біля закладу “Viva Italia”, облаштують безбар’єрну зупинку біля Велесу. Ще одну платформу посадкового майданчика облаштують на вулиці Тролейбусній, 2. На перехресті Шевченка-Гординського та біля “Надії” підвищать переходи. Також, якщо дозволять ресурси, відремонтують тротуар біля автостанції №2.
 
Як писала “Галка” раніше, до кінця 2024 року тротуари, переходи, заїзди на зупинки громадського транспорту від мікрорайону Пасічна через центр і до міської лікарні на Мазепи стануть доступними для маломобільних груп людей.  

Читайте також: Потрібно 340, а є 25: Смушак назвав, скільки потрібно мільйонів на ремонт франківських доріг