“Видається, що маємо справу з політичним використанням справи Шеремета”, – франківські атовці про результати розслідування
14 Гру, 2019 16:12
Франківські атовці висловили офіційну позицію стосовно розслідування у справі про вбивство Павла Шеремета.
Читайте також: Павло Шеремет опублікував дані ніби-то екзит-пола
Нагадаємо, 12 грудня стало відомо, що слідство у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета підозрює щонайменше п’ятьох людей: медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь, лікаря й волонтера Юлію Кузьменко, музиканта й добровольця Андрія Антоненка, добровольців Владислава та Інну Грищенків.
14 грудня на фб-сторінці Міської асоціації учасників АТО опублікували офіційну позицію франківських бійців стосовно оголошених на брифінгу результатів розслідування.
Далі – текст заяви:
“Ми як ветерани, учасники бойових дій завжди стоїмо на принципових засадах справедливості, гідності і честі! Ми як ніхто розуміємо важливість питання цілісності, та єдності нашої держави в умовах гібридної війни. Ми твердо переконані, що дотримання законності в побуті всіх без винятку є ключовим елементом побудови правової держави з європейськими цінностями!
Ми з особливою увагою спостерігаємо за подіями, щодо розслідування вбивства відомого журналіста Павла Шеремета. Зважаючи на суспільний резонанс справи і той факт, що під щирим наміром розкрити цей кричущий злочин окремі посадові особи роблять непоправні кроки, щодо дискредитації ветеранського та волонтерського руху, який користується заслуженою повагою у суспільстві ми змушені заявити наступне:
Вважаємо за необхідне залучити до процесу розслідування цієї справи парламент – тимчасово слідчу комісію для контролю за розслідуванням. Не можна допустити політизації цього процесу, результат розслідування та суду не повинен викликати в українського суспільства та міжнародного співтовариства жодних сумнівів. Без цього, враховуючи недовіру до судів та правоохоронної системи, яка існує сьогодні серед українських громадян, завжди залишатимуться сумніви, щодо справедливості, неупередженості та правосудності будь-яких рішень в цій справі. Лише вирок суду, до якого є суспільна довіра, має сприйматись як остаточна крапка в розслідуванні злочину.
Для нас є неприйнятними заяви Президента на спільному брифінгу з керівництвом МВС та ГПУ щодо “затримання убивць”. Хочемо нагадати пану Президенту та керівництву силових стуктур, що в Україні існує презумпція невинуватості, і допоки немає рішення суду, жодна людина не може називатись злочинцем. Розцінюємо подібну заяву, як пряме втручання Глави держави в роботу правоохоронних органів та прихований тиск на судову гілку влади. Ми вже були свідками, коли в розслідуванні резонансних справ на всю країну проголошувалася злочинцем невинна людина. Саме такі кроки влади дають суспільству додаткові підстави сумніватися в об’єктивності розслідування.
Затримання ветеранів війни з Росією та волонтерів за звинуваченням у вбивстві журналіста є надзвичайно чутливим питанням в реаліях гібридної агресії Росії. Складається враження, що маємо справу з політичним використанням справи Шеремета, щоб дискредитувати ветеранський та волонтерський рух загалом.
Враховуючи резонанс і увагу в Україні та за її межами як до самого розслідування вбивства Шеремета, так і до затриманих в рамках цього розслідування – важливим є максимальна публічність цього процесу та уникнення подальших оціночних суджень будь яких посадових осіб.
Окремо слід наголосити на тому, що влада не має жодного права політизувати цей процес і використовувати його задля дискредитації волонтерського та ветеранського руху. Захисники завжди підставлять плече і будуть тією силою, яка ніколи не зрадить Україну в час гібридної війни.
Саме ветеранський рух є і буде форпостом і опорою на шляху збереження і відродження нашої держави! Якщо суспільство втратить довіру до Армії – ми втратимо країну”.