Відбулася проща для людей з особливими потребами

Автор: Турій Роман

03 Jun, 2014 16:31

Поділитись публікацією
Відбулася проща для людей з особливими потребами

Упродовж кількох віків чудотворне місце у Зарваниці відоме як духовний християнський центр. Cаме сюди, в одне з 20-ти визнаних Апостольським Престолом Марійських чудотворних відпустових місць у Європі,  в останній тиждень  травня  Карітас  організував  прощу для інвалідів – дітей, молоді з фізичними та  інтелектуальними  обмеженнями, їхніх батьків, працівників  Карітасу та  представників громадських організацій області ГО «Довір’я» з Бурштина, ГО «Надія Отинії» з  Отинії та БО «Світла надія» з. Богородчан. У спільній молитві взяли участь майже 250 осіб.

Ще дорогою до Зарваниці брати-семінаристи розповіли, що таке проща, які є умови для отримання повного відпусту та, звичайно, про сповідь, як найголовніший засіб, через який повною мірою можливо отримати всі плоди прощі.

Проща для людей з особливими потребами розпочалась  зі Святої Літургії, яку  відслужив о. мітрат Володимир Чорній, директор БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ»  в наземному храмі на честь Ікони Зарваницької Божої Матері. До небес злітали слова прохання  та подяки, піснеспіви на прославу Господа.  Діти, молодь та їх батьки поспішали  до Сповіді,   щоб мати нагоду відбути покуту за свої гріхи, переосмислити всі свої вчинки і своє життя для того, щоб зняти тягар з душі і очиститись, знайти пояснення своїм терпінням, взяти свого хреста і нести його до кінця свого життя, як це зробив наш Господь.

Учасники прощі  пройшли Хресну Дорогу, в якій участь приймали усі – священики,  представники молоді з особливими потребами, їх батьки, наставники,  розважаючи над муками Ісуса Христа під час кожної стації. Після Хресної Дороги всі разом  вирушили до джерела, щоб набрати цілющої води для своїх рідних та близьких. Перед від’їздом прочани молилися у старому храмі перед чудотворним образом Матері Божої Зарваницької. На завершення всім присутнім священик храму уділив  благословення мощами Святих мучеників.

Захід відбувся в рамках проекту «Соціальна інклюзія та  розвиток інтеграційних центрів для молодих людей з особливими потребами в Україні» (фінансова підтримка  МБФ «Карітас України») та  проекту «Денний центр для людей з обмеженими можливостями» (фінансова підтримка  мерії м. Відень (Австрія) в партнерстві з Карітас архиєпархії Відня).