Відбувся конфлікт між спецпідрозділом СБУ “Альфа” та батальйоном “Айдар”

Автор: Людмила Баран

26 Jul, 2014 11:27

Поділитись публікацією
Відбувся конфлікт між спецпідрозділом СБУ “Альфа” та батальйоном “Айдар”

Конфлікт між «Альфою» та добровольчим батальйоном «Айдар», про який вчора повідомляла ТСН  з посиланням на свої джерела, таки справді був, але силового протистояння – не було.

Про це заявив командир другої роти «Айдара» в інтерв’ю блогеру Сергієві Іванову, запис якого той розмістив у своєму відеоблозі, пише Захід.нет.

Командир розповів, що «Альфа» хотіла забрати у добровольців терористів, яких ті полонили і серед яких, за словами Іванова, був командир терористичного батальйону «Восток» Олександр Ходаковський. «Айдарівці» хотіли обміняти захоплених терористів на українську льотчицю Надію Савченко, яку викрали терористи та передали російському правосуддю, яке залишило її у слідчому ізоляторі до кінця літа.

Як повідомив командир другої роти «Айдара», була розмова з представниками «Альфи» на підвищених тонах, «айдарівці» пообіцяли, що у випадку силового протистояння вони відкриватимуть вогонь на ураження. У підсумку, добровольці порадили спецпризначенцям взяти автомати і йти в Луганськ і захопити стільки терористів, скільки їм буде потрібно.

Раніше ТСН з посиланням на свої джерела повідомляла, що серед захоплених добровольцями терористів перебуває колишній співробітник спецпідрозділу «Альфа». За даними джерела ТСН, у заручниках айдарівців перебувають військові ГРУ, багато вихідців з Кавказького регіону, а також екс-альфівець, командир терористичного загону «Восток».

ТСН передавала, що наказ атакувати «Айдар» віддав український генерал, один з очільників АТО на Луганщині, користуючись тим, що нині комбат айдарівців відсутній у місті – він бере участь у операції із зачистки населених пунктів Лутугине та Григорова. Водночас, прізвище генерала не повідомляється.