“Відчуваю, що хочу повернутись”, – історія пораненого фронтового лікаря з Прикарпаття Івана Григи (ФОТО)

Автор: Соня Грейда

12 Лют, 2024 15:48

Поділитись публікацією
“Відчуваю, що хочу повернутись”, – історія пораненого фронтового лікаря з Прикарпаття Івана Григи (ФОТО)

У цивільному житті Іван Грига ортопед-травматолог, а у зоні бойових дій надавав домедичну допомогу, сортував поранених та перевозив їх до стабілізаційного пункту.

Про це пише Галка з посиланням на департамент охорони здоровʼя Івано-Франківської облдержадміністрації.

Іван Грига був на передовій з 25 грудня 2022, має звання офіцера медичної служби, отримав відзнаку «Хрест пошани» та почесний нагрудний знак «Срібний хрест» від Залужного.

“Потрібно зробити максимально все можливе, щоб доставити бійця на подальший етап евакуації живим та стабілізованим. Спочатку мені було дуже важко, страшно і незрозуміло, але потім, коли вже знав, що потрібно робити і як, то звик”, – розповідає Іван.

За його словами, у військового лікаря є єдине завдання — врятувати. Каже, що там немає часу думати і немає часу на помилку, треба діяти дуже швидко.

“Ми тампонуємо рани, перев’язуємо, проводимо декомпресію грудної клітки, наводнюємо пораненого, вливаємо кровозамінники, різні медикаменти, щоб запобігти ускладненням на подальших етапах евакуації. Все це робиться під час транспортування бійця до стабілізаційного пункту. Часто наш маршрут обстрілюють”, – ділиться медик.

Іван розповідає про випадок, який йому найбільше запам’ятався:

“Ми забирали дуже тяжкого пораненого, я думав, що він вже помер. Але, коли завантажили, почали над ним працювати – і довели до свідомості, він навіть з нами почав говорити. Цей військовий вижив, зараз він без двох кінцівок, але живий…”.

Під час однієї з евакуацій 7 жовтня 2023 Іван отримав поранення. Коли їхали забирати тяжкопораненого, їхню машину обстріляли.

У Івана була поранена рука, середня третина плеча та пошкоджені нервові корінці. У Франківській міській клінічній лікарні йому провели операції у відділеннях травматології, ортопедії й реконструктивної та пластичної хірургії.

Повністю відновити функцію руки поки що неможливо, після операції для цього потрібно близько року. Але Іван не збирається довго лікуватись, він уже виписаний з лікарні й знову вирушає служити в зону бойових дій.

“Я і так вже 4 місяці пробув у мирному часі і відчуваю, що хочу повернутись. Я там зможу допомогти багатьом. Так, як у мене рука ще повністю не відновлена, то здійснювати евакуацію чи працювати в госпіталі я не зможу. Але працюватиму у медичній роті, а це щось на зразок поліклініки. Там лікуються наші військові і цивільні, які страждають від обстрілів”, – відзначає чоловік.

Читайте також: Лікар з Франківська отримав "Хрест пошани" за порятунок воїнів на передовій (ФОТО)