Виділених лімітів  на газ «СТЕКу» вистачить лише на півдоби роботи підприємства, – Івано-Франківськгаз

Автор: Людмила Баран

19 Жов, 2017 15:52

Поділитись публікацією
Виділених лімітів  на газ «СТЕКу» вистачить лише на півдоби роботи підприємства, – Івано-Франківськгаз

СТЕК отримала у 200 разів менші лімітиніж потрібно підприємству для роботи – лише 10 тисяч кубічних метрів. Тож початок опалювального сезону для клієнтів «СТЕК» і надалі під загрозою зриву.

Читайте також: Верховний Суд зобов'язав церкву Московського патріархату звільнити приміщення на Чорновола. У мерії не виключають, що це не кінець

Про це повідомляють у прес-службі ПАТ “Івано-Франківськгаз”.

Нагадаємо, 18 жовтня ТОВ «Станіславська теплоенергетична компанія» таки отримала ліміти на газ на жовтень.

У жовтні минулого року тепловики спожили 1 млн.700 тис. куб. м блакитного палива.

В Івано-Франківськгазі пишуть, що  відповідно до  Кодексу газорозподільних систем та Закону України «Про ринок природного газу», відбір природного газу з газорозподільної системи можливий лише за наявності  у споживача підтверджених обсягів природного газу (тобто номінацій) на відповідний розрахунковий період.

Це означає, що споживши 10 тис. куб. м газу теплоенергетична компанія, згідно чинного законодавства,  зобов’язана самостійно припинити відбір блакитного палива.

В іншому випадку, з метою недопущення розбалансування системи, ПАТ «Івано-Франківськгаз» припинить розподіл газу підприємству.

«Ми неодноразово зверталися до керівництва «СТЕК», щоб вони уклали договір з НАК «Нафтогаз України» на постачання газу. Адже ситуація з відсутністю лімітів повторюється не вперше. В жовтні минулого року та в березні 2017 року тепловики, не домовившись з НАК, здійснили самовільний несанкціонований відбір енергоресурсу», – розповідає комерційний директор ПАТ  «Івано-Франківськгаз» Віктор Кедик.

Тоді такими діями тепловики нанесли газорозподільній компанії збитки в розмірі 36 млн. грн. Це штрафні санкції, які до  «Івано-Франківськгазу» застосував оператор ГТС «Укртрансгаз».

Оскільки відібраний газ вважається обсягами втрат газу. Відповідно, тепер газорозподільна компанія змушена буде застосувати штрафні санкції до теплоенергетичного підприємства, щоб покрити свої збитки.

Тож якщо Станіславська теплоенергетична компанія не домовиться з постачальником  газу – НАК, підприємство не отримає необхідних обсягів блакитного палива та не зможе забезпечити роботу котельні.