Відключення електрики відбуватимуться без попередження

Автор: Людмила Баран

01 Sep, 2014 16:11

Поділитись публікацією
Відключення електрики відбуватимуться без попередження

Через ситуацію в країні запроваджують графіки аварійних відключень електроенергії.

29 серпня до енергокомпаній України надійшов лист Міністерства енергетики та вугільної промисловості. Відповідно до нього, запроваджуються графіки аварійних відключень. Вони будуть вступати в дію у випадку нестачі енергії в системі  електропостачання країни.

Як повідомили www.galka.if.ua у прес-службі “Прикарпаттяобленерго”, компанія відключатиме електрику споживачам через 15 хвилин після вказівки  головного диспетчера електроенергетичної системи України.

“Це не будуть планові відключення. За 15 хвилин ми не зможемо завчасно попередити користувачів”, – повідомляють в енергокомпанії.

Тобто, кого саме й коли відключать, наперед не буде відомо. Найімовірніше, це траплятиметься в години пікових навантажень електромережі близько 9-11.00 ранку та 20-22.00 вечора. Це стосується і населення, і підприємств. Без світла вони перебуватимуть не більше, ніж 1-2 години.

Графіки були завжди, їх підготували, наприклад, для аварійних ситуацій на електростанціях.  Але це крайній засіб.

У  “Прикарпаттяобленерго” кажуть, що можуть відключити від світла ціле село, місто, навіть цілу країну. Це вирішуватиме на державному рівні диспетчер, залежно від ситуації в енергетичній системі. Однак, згідно з графіками,соціальні установи відключатимуть в останню чергу.

Потреба у таких заходах спричинена тим, що половина електростанцій в Україні використовує газ і вугілля для вироблення енергії. Зараз цього палива не вистачає через ситуацію на Донбасі. Відключення не залежить від рівня споживання електрики окремими користувачами.

“Електроенергія – це не той ресурс, яким можна запастися наперед. Відключення можливі у випадку браку потужності. Якщо кількість електрики буде недостатня, то диспетчер вирішуватиме, які станції скорочувати, щоб зекономити енергію”, – повідомляють у прес-службі “Прикарпаттяобленерго”.

Водночас у енергокомпанії просять мешканців не панікувати. Відключення електрики – це крайній захід.