“Відкрийте добре очі й подивіться перелік”, – Світлана Онищук попросила облраду затвердити програму ремонту доріг. Депутати відмовили

Автор: Вадим Войтик

12 Чер, 2023 09:50

Поділитись публікацією
“Відкрийте добре очі й подивіться перелік”, – Світлана Онищук попросила облраду затвердити програму ремонту доріг. Депутати відмовили

Івано-Франківська обласна військова адміністрація внесла на розгляд обласної ради перелік з 60 доріг, ремонт яких передбачається виконати коштом державної субвенції. Депутатів обурила непрозорість та кулуарність у підготовці списку. Програма не набрала необхідної кількості голосів. 

Читайте також: У кількох громадах Прикарпаття працюватимуть мобільні медичні бригади (ПЕРЕЛІК)

Депутатам надали “орієнтовний перелік доріг”, які перебувають у найбільш критичному стані після об’їзду за участі патрульної поліції. 

Саме від ваших рішень, шановні депутати, буде залежати виконання ДП “Дороги Прикарпаття” ремонту доріг“, – заявив заступник голови Івано-Франківської ОВА Вадим Созоник. 

“Поясніть той принцип, за яким ви ділите кошти на ремонт доріг”? – обурився “свободівець” Михайло Королик. – Нема логіки. Кошти виділяються відповідно до протяжності доріг? До кількості автомобілів? Не можна (обласній ОВА – ред.) так цинічно не рахуватися з депутатами, а від них вимагати”.

“Жодні пропозиції депутатів не враховувались”, – стверджував депутат Ігор Дебенко

Головна проблема – повна непрозорість підприємства “Дороги Прикарпаття”. Немає критеріїв співфінансування громадами. Я пропонував карту доріг – це ми так і не побачили. Влада міняється, стан доріг і ставлення залишається незмінно поганим. Скільки мільйонів не додавай – краще не буде. Кошти треба використовувати прозоро і ефективно, а не кулуарно, аби здогадуватися від чийого прохання залежить ремонт тої чи іншої дороги“, – констатував депутат Микола Вітенко

“У процес будівництва доріг я інтегрований як ніхто в цьому залі, – нагадав про себе депутат Олександр Шевченко. – З 2019 року вже не треба бігати перед чиновниками на цирлах, аби отримати зароблені гроші. Відновлення доріг йшло набагато краще, ніж при попередній владі. І не треба цю владу в усьому звинувачувати”. 

Присутня на сесії голова ОВА Світлана Онищук подякувала Президентові, урядові, тому що є державна субвенція на дороги. За її словами, чиновники розглянули всі звернення і провели колосальну роботу. 

Що не так зробила військова адміністрація? Я чую загальні лозунги, що немає співпраці. Мені дуже сподобалася позиція одного з депутатів, що в мене є повноваження приймати одноосібно ці рішення на благо людей. Ми з повагою до кожного з вас ці питання винесли. Відкрийте добре очі й подивіться перелік доріг. Я прошу цю програму прийняти, а як не буде прийнята – я скористаюся своїми повноваженнями“, – пригрозила голова ОВА.  

За підсумками обговорення рішення “Про внесення змін до Регіональної програми розвитку автомобільних доріг та безпеки дорожнього руху Івано-Франківської області на 2021-2025 роки” не набрало необхідної кількості голосів.

Дискусія відбулася під час розгляду питання на сесії Івано-Франківської обласної ради 9 червня 2023 р.

Як писала “Галка”, саме одноособовим розпорядженням без конкурсу Світлана Онищук виділила двом фірмам у користування на 49 років майже 38 гектарів прикарпатських лісів. Зокрема, ділянку площею 10,3 га отримало ТОВ «Інтервіза» зі статутним капіталом 100 грн. Невдовзі виявилося, що бенефіціаром ТОВ «Інтервіза» є Фріс Еліна Ігорівна – донька  нардепа від провладної партії Ігоря Фріса.