Руберойд – це один із найзатребуваніших покрівельних матеріалів, який використовується як зовнішній шар або як підкладка у багатошаровій конструкції.
Він відрізняється практичністю та тривалим терміном служби, при цьому ціна руберойду нижча за більшість матеріалів для покриття даху. Сьогодні на ринку будівельних матеріалів, в тому числі в інтернет-магазині Leroy Merlin, існує безліч видів руберойду, який відрізняється за маркуванням, типом посипання та іншими характеристиками. Але основними критеріями вибору будуть склад основи та спосіб монтажу виробу.
Особливості основи руберойду
Класичний покрівельний матеріал виготовляли на картонній основі. У комбінації з присипками це дозволяло створювати хороший вологозахист, проте при нагріванні матеріалу він ставав занадто м’яким, а з настанням морозів втрачав міцність. Розв’язати проблему вдалося завдяки додаванню до картону таких матеріалів:
- скловолокно;
- азбест;
- полімери.
Сьогодні високий попит має покрівельний захист на поліестеровій основі. Як покриття тепер використовується не тільки бітум, а й дьоготь. Найміцнішими вважаються комбіновані покриття. Звичайно, покрівельні матеріали з додаванням азбесту, полімерів або скловолокна до основи, а також домішка дьогтю в покритті збільшують вартість руберойду, однак термін служби такого виробу збільшується в рази.
Різновиди руберойду за способом монтажу
Монтаж виробу може бути трьох типів:
- наплавлюваний;
- самоклеючий;
- наливний.
Метод монтажу, що наплавляється, використовується з класичним рулоном на картонній основі з покриттям бітумом. З’єднання з покрівлею здійснюється шляхом нагрівання нижнього шару бітуму. Після термічної обробки бітум плавиться, що підвищує його адгезивні властивості. Мінусом такого кріплення варто назвати ризик отримати опік, а також виділення токсичних речовин у момент нагрівання бітуму.
У виробах, що самоклеються, нижнім шаром йде клейове покриття. Його не потрібно нагрівати, тому що для з’єднання руберойду з дахом достатньо зняти захисну плівку та притиснути його до поверхні.
Наливні суміші використовуються досить рідко. Вони випускаються в рідкому вигляді та наносяться на покрівлю з пульверизатора або за допомогою валика. Перевагою такого матеріалу є можливість швидкого ремонту на пошкодженій ділянці.