Відновлена ліпнина і старовинні двері з вітражами: у Франківську показали відреставрований будинок (ФОТО)

Автор: Зелінська Таня

23 Сер, 2019 16:34

Відновлена ліпнина і старовинні двері з вітражами: у Франківську показали відреставрований будинок (ФОТО)

Сьогодні, 23 серпня, у День Прапора в Івано- Франківську на вулиці Леся Курбаса урочисто відкрили відреставровані фасади будинків.

Читайте також: У Підлужжі запрацював сучасний ЦНАП (ФОТО)

Начальник відділу охорони культурної спадщини Володимир Ідак розповідає, що роботи із реставрації фасаду тривали так довго через поганих підрядників.

«Це найбільший фасад одного будинку у нашому місті, хоч він й має різні номери – 5,7 і 9. Зробили повну реставрацію фасаду. Оновили ліпнину, елементи карнизу, фрагменти даху, водостічні ринви, ковані елементи та усі вхідні двері. Основні роботи були пов`язані з відновленням втрачених елементів ліпнини. Були проблеми з відсутністю кваліфікованих кадрів, на ходу міняли підрядників, біда наша вся у тому, що бралися за роботу люди, які вважали, що робити фасади звичайних будинків і відновлювати чи реставрувати втрачене – це одне і теж»,- каже Ідак.

До відкриття відреставрованих фасадів будинків на Леся Курбаса приєднався й міський голова Руслан Марцінків. Він зазначає, що це лише початок змін на даній вулиці. Тут також планують відновити фасади будинків з протилежної сторони вулиці. У майбутньому Курбаса хочуть зробити пішохідною, адже зараз її перекривають лише у вихідні дні, інформує “Галка”.

«Леся Курбаса є особливою вуличкою, бо тут збережена автентична архітектура. Я сподіваюсь, це лише початок, хочу додати, що планується, що ця вулиця буде пішохідною, також пішохідною стане вулиця Мельничука. Це лише початок. Хочемо відреставрувати ще й другу сторону вулиці, вона має бути зразковою. Звісно мали проблеми, зважаючи на брак організацій, які вміють кваліфіковано займатись реставрацією. До прикладу, школу №7 зараз відновлює київська фірма, бо одне це помалювати фасад, а інше – відновлювати втрачене. Крок за кроком займаємося відновленням наших пам’яток архітектури.

Мер розповів, що реставрація – справа затратна. Роботи у школі №7 коштують близько 11 мільйонів, а будинку на Курбаса – півтора мільйона гривень.

“В першу чергу будемо реставрувати пам’ятки, які належать місту. Тішимося, що сьогодні у свято, День Прапора ми показуємо, що дбаємо про наше місто”, – додає мер.

До слова, на сьогоднішній день 230 пам’яток у Франківську потребують реставрації.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...