Відновлення для медиків. Як на Франківщині проводять психологічну реабілітацію медпрацівників (ФОТО, ВІДЕО)

Автор: Зелінська Тетяна

23 Лис, 2020 19:13

Поділитись публікацією
Відновлення для медиків. Як на Франківщині проводять психологічну реабілітацію медпрацівників (ФОТО, ВІДЕО)

Чотириденні реабілітації в Карпатах для медпрацівників, які важко працюють вже 8 місяців в умовах пандемії, включають психологічні тренінги на розвантаження та попередження емоційного вигорання, індивідуальні консультації, екскурсії, арт-терапію. Таку програму для них реалізує благодійний фонд допомоги невиліковно хворим “Мати Тереза”.

Фонд став переможцем конкурсу в межах програми “Людяність та взаємодопомога” – спільної ініціативи Міжнародного фонду Відродження” і Представництва ЄС в Україні – виграв грант на підтримку медичним працівникам, які в умовах роботи з COVID-19 втратили пацієнтів або своїх близьких. Більше про історії подібних ініціатив можна дізнатись на сторінці EUProstir #ДолаємоCOVID19.

Фонд “Мати Тереза” вже понад 20 років сприяє розвитку мережі хоспісної служби в області, надає допомогу хворим в термінальних стадіях онкологічних та інших захворювань, організовує навчання персоналу і волонтерів з опіки і догляду за тяжкохворими. 

“З початком пандемії команда фонду отримала багато звернень від медичних працівників про психологічну і духовну допомогу”, – розповідає координатор проєкту Ярослав Рохман. – Ми проаналізували, що під час пандемії коронавірусу робота медика характеризується такими факторами: хронічна напружена психоемоційна діяльність, пов’язана з підвищеною інтенсивністю праці та ускладненими умовами, висока відповідальність за виконувані функції та операції, постійно доводиться приймати на себе енергетичні розряди пацієнтів”.

Реабілітація служить для адаптації медиків після виснажливої праці, стресів і призначена для допомоги у віднайденні ресурсів для подальшої праці. Кожну реабілітаційну сесію проводять психолог і капелан. На сьогодні вже проведено дві 4-денні реабілітації у мальовничому куточку Карпат, рекреаційному центрі м. Яремча.

“З самого початку проголошення карантину ми ведемо боротьбу з такою страшною хворобою сьогодення як коронавірус. Я й сама від нього потерпала, лікувалася від його ускладнень стаціонарно. Це був важкий для нас час. Тому ця реабілітація, яку ми проходимо, як промінчик світла в постійній низьці проблем, складнощів цього року. Мені особисто це було дуже необхідно, відійти від повсякдення, рутини”, – розповідає Іванна Дидик, лікар-анестезіолог.

Велику увагу реабілітологи приділяють допомозі медпрацівникам у подоланні сімейних та соціальних конфліктів і покращення спілкування в сім’ї.

“База, у якій ми працювали і в якій ми проходили курс реколекції, нам дала духовне оздоровлення, фізичне оздоровлення – свіже повітря, гори, річка…Моральне укріплення, ми побули наодинці з Богом, нам дуже це сподобалося. Набралися сил, позитиву, енергії для того, щоб далі працювати”, – ділиться враженнями Всеволод Попович, лікар швидкої медичної допомоги.

За словами Ярослава Рохмана, кількість запитів не зменшується, тож є велика потреба далі продовжувати цю реабілітаційну програму. “Кожен проєкт, що працює на протидію пандемії, побудований на першоідеї, яка у кожного, без сумніву, є цінною і величною, тому наша спільна праця допоможе подолати негативні наслідки пандемії у суспільстві”.

Автор: Любов Єремічева

https://www.facebook.com/watch/?v=2687260071526075