Відновлювати жеки – це повернутись в Радянський Союз, – Вадим Войтик

Автор: Сидорчук Василь

13 Oct, 2015 09:05

Поділитись публікацією
Відновлювати жеки – це повернутись в Радянський Союз, – Вадим Войтик

Відновлювати жеки – це повертатись в Радянський Союз. Так прокоментував заяву кандидата в міські голови від Блоку Петра Порошенка член міськвиконкому Вадим Войтик.

Читайте також: Недобросовісні ЗМІ й надалі зможуть зловживати безкарністю, – медіаменеджер Вадим Войтик

“Говорити зараз, після чотирьох років успішної реалізації комунальної реформи про відновлення жеків – це повернення до неефективної та збиткової радянської моделі управління житлом. Модель Івано-Франківська взяли на озброєння десятки міст України. Судячи з коментаря Ігора Степановича, Калуш – не в цьому списку, – прокоментував Вадим Войтик.

На його думку найкращий стимулятор ефективності управління будинками – ринкові стосунки. Натомість жеки – це прямий шлях до адміністративно-збиткової, монопольної моделі управління.

“В даний час на ринку працює біля 40 організацій-виробників послуг. Значна частина з них готові виконувати функції управління безпосередньо. І не кандидатам в мери визначати кому управляти житлом, – вважає Войтик.

“Ймовірно, пан Насалик просто упустив важливий момент. 13 січня цього року парламент ухвалив Закон України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”, за який він не голосував.

Закон визначив, що саме співвласники будинків визначають спосіб та особу управителя. Буде це ЄРЦ, жек, ОСББ чи будь-яка інша особа – це мають визначити мешканці кожного конкретного будинку.”

Як повідомляла “Галка”, кандидат на посаду міського голови Івано-Франківська Ігор Насалик вважає роботу Єдиного розрахункового центру неефективною та пропонує повернути ЖЕКи.

В даний час очолює КП Єдиний розрахунковий центр” Руслана Василюк, кандидат в депутати міської ради від Блоку Петра Порошенка. Раніше КП “ЄРЦ” тривалий час очолював лідер списку БПП до міськради Петро Шкутяк.