Відомий франківський художник зізнався, як “контрабандою” возив картини у США

Автор: Турій Роман

17 Жов, 2018 21:32

Відомий франківський художник зізнався, як “контрабандою” возив картини у США

Відомий митець та журналіст з Івано-Франківська, Ігор Роп’яник, розповів кумедну історію, як на початках 90-их перевозив свої картини через океан.

Читайте також: Франківець зняв п'яного комунальника, який викинув сміття з вулиці за чийсь паркан (ВІДЕО)

На спогади його надихнула новина про виявлення львівськими митниками у посилці з Англії 8 злитків золота, ціною у близько два мільйони гривень.

Наводимо вам всю розповідь Роп’яника.

“У 1992 році я готувався летіти в Америку. Звісно, хотів взяти із собою трохи картин, щоб там продати. Але за тодішніми, ще радянськими, законами за кордон офіційно дозволялося перевезти максимум п’ять робіт.

Я ж придумав таке: крім дозволених п’яти полотен, намалював ще з десяток невеликих робіт на ґрунтованому картоні, залишаючи по периметру сантиметрові вільні поля. Потім, коли картини висохли, склеїв їх лицем до лиця, замаскувавши під чисті картонки (одну сторону і боки кожної пари «поґрунтував» водоемульсійкою, а на зворотній приклеїв фабричну етикетку «Картон ґрунтований художній, ескізний, ціна стільки-то копійок»), і спакував пачку цих «заготовок» поряд з фарбами і пензлями (мовляв, їду в Америку на пленер).

На митниці в Шереметьєво (тоді летілося тільки з Москви) ніхто нічого не запідозрив, фокус вдався. Та найцікавіше було в Чикаго. Американський товариш, який запросив мене в Штати, і в якого я жив два місяці і там же малював, як виявилося, раніше працював на митниці. Коли побачив, як я розрізаю краї картонок і з кожної такої видобуваю по дві картини, був вражений і здивований. Казав: різне доводилося бачити, але до такого не додумався б…”, – завершив автор.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...