Відомо, скільки державних місць цьогоріч матимуть два франківські виші
04 Кві, 2018 09:45
Міністерство освіти і науки оприлюднило максимальні обсяги держзамовлення на прийом до закладів вищої освіти у 2018 році.
Відтепер усі вступники можуть переглянути інформацію, скільки місць для прийому за держзамовленням зможе виділити кожен виш, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки, на 2018 рік. Відповідний документ розміщено на сайті МОН у розділі «Вступна кампанія-2018».
Загалом у ньому зібрано інформацію про програми бакалаврату та магістратури зі 161 ЗВО з усіх регіонів України.
Наприклад, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу у бакалаврат може прийняти загалом 2955 вступників на стаціонар та 975 на заочну форму навчання. Щонайменше на всіх спеціальностях загалом може бути від 27 до 625 бюджетників. До прикладу, на спеціальність “Економіка” може вступити загалом 80 осіб (+30 заочників), а державників може бути від 1 до 12.
Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника на бакалаврат загалом може прийняти 2822 осіб на стаціонар та 1310 заочників. Максимальна кількість державників – 593 (+88 на заочну форму навчання), мінімальна – 73 (+18 заочників). Зокрема, на українську філологію може вступити від 1 до 20 державників.
У списку також є Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва, де з 20 вступників максимум державників може бути 10, мінімум -1 (спеціальність “Менеджмент соціокультурної діяльності), а також Коломийський навчально-науковий інститут (з 25 заочників двоє можуть бути державниками).
«Пороги» максимуму і мінімуму бюджетних місць на кожну спеціальність встановлюються вишами в зв’язку з тим, що в Україні вступ на бакалаврат та деякі спеціальності магістратури здійснюється за широким конкурсом.
Широкий конкурс передбачає, що бюджетне місце надається не конкретному ЗВО, а йде до закладу за вступником з найкращими балами. Тому максимальний обсяг відображає, скільки найбільше таких вступників зможе прийняти виш на певну спеціальність, а кваліфікаційний мінімум показує, скільки вступників з найкращими балами мають обрати навчання за конкретною спеціальністю у виші, щоб на цю спеціальність взагалі відбувся набір «бюджетників».
У межах системи широкого конкурсу виш може як отримати максимальний обсяг місць держзамовлення, передбачений документом, так і не отримати жодного бюджетного місця.
Також в документі зазначено, скільки максимально вступників зможе прийняти виш за квотою 1 – на основі вступних іспитів, та квотою 2 – для вступників за спрощеною процедурою з окупованих територій. Всі цифри подані в розрізах денної та заочної форми навчання.
Нагадуємо, що цього року реєстрація електронних кабінетів вступників на основі повної загальної середньої освіти буде відкрита 2 липня, а прийом заяв та документів розпочнеться 12 липня.