Відсьогодні у Франківську та Тисмениці подорожчала вода та водовідведення

Автор: Турій Роман

12 May, 2017 07:45

Поділитись публікацією
Відсьогодні у Франківську та Тисмениці подорожчала вода та водовідведення

Нові тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення, послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення для КП «Івано-Франківськводоекотехпром»  Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП), опубліковані в офіційному друкованому виданні – газеті «Урядовий кур’єр» 11.05.2017 р. та набирають чинності з дня, наступного за днем їх опублікування (12.05.2017 р.).

Згідно Постанови НКРЕКП від 26.04.2017 № 551 «Про внесення змін до постанови Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 16 червня 2016 року № 1141», для підприємства встановлено тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення:

Тариф

грн. за 1 м3 (без ПДВ)

на централізоване водопостачання

5,13

на централізоване водовідведення

7,23

На зміну тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення вплинули наступні чинники:

1) змінилися обсяги реалізації, що враховані в діючих тарифах;

2) зросли витрати на оплату праці (запланована середня заробітна плата на одного працівника підприємства зросла з 3652 грн до 6047 грн. Заробітна плата врахована відповідно до Закону України «Про оплату праці»);

3) витрати на амортизаційні відрахування зросли: – на 6 896,88 тис.грн. з централізованого водопостачання, – на 17 516,86 тис.грн. з централізованого водовідведення.

4) зросли заплановані витрати на оплату електричної енергії: – на 44,9% з централізованого водопостачання, – на 41,36% з централізованого водовідведення, що відбулося за рахунок зростання вартості електричної енергії на 35,88% 1 класу та на 46,92% по 2 класу.

5) інші витрати також зросли у зв’язку з підвищенням вартості реагентів, витрат на ремонти, паливо-мастильні матеріали, ставки податків та зборів тощо.

Згідно Постанови НКРЕКП від 26.04.2017р. №552 «Про внесення змін до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 26 листопада 2015 року № 2868», якою встановлено тарифи на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем):

Тариф

грн. за 1 м3 (без ПДВ)

на централізоване постачання холодної води (з використанням внутрішньобудинкових систем)

5,36

на централізоване водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем)

7,56

Тарифи на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) встановлюються для КП «Івано-Франківськводоекотехпром» вперше.

Так, відповідно до Порядку формування тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), який затверджений  Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 10.03.2016р. №303 витрати на придбання питної води із системи централізованого водопостачання та витрати на оплату послуг з відведення стічної води в систему централізованого водовідведення виробника, які складають виробничу собівартість послуг з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), здійснюються за тарифами, установленими уповноваженими органами.

До тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) враховано такі витрати: витрати на проведення планових періодичних повірок, обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку холодної води, у тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки, розпломбування та опломбування, витрати на формування обмінного фонду квартирних засобів обліку холодної води, інформує “Галку” адміністрація підприємства.